Trwa ładowanie...

Jak alkohol wpływa na mięśnie? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak alkohol wpływa na mięśnie?"

Alkohol spożywany w nadmiarze, oprócz złego wpływania na organy wewnętrzne, negatywnie oddziałuje również na nasze mięśnie.

Powoduje zatrzymanie ich rozwoju, ale nie tylko. Co się dzieje w mięśniach, gdy pijemy alkohol? Jak alkohol wpływa na mięśnie? Alkohol jest prawdziwą trucizną dla mięśni i uniemożliwia utrzymanie ciała w dobrej kondycji fizycznej.

Spowalnia proces trawienia składników pokarmowych poprzez zaburzenie wydzielania hormonów trawiennych. W wyniku tego przyjmowane produkty nie dą skutecznie rozkładane na proste cząsteczki.

Brak rozkładu pożywienia, w tym zawartego w nim białka, powoduje utrudnienie rozwoju nowych komórek mięśniowych. Alkohol obniża poziom testosteronu, czyli jednego z głównych hormonów potrzebnych w budowie masy mięśniowej.

Z drugiej strony napoje wyskokowe zwiększają poziom innego hormonu - kortyzolu, czyli hormonu niszczącego mięśnie. Alkohol wymywa z ciala witaminy i składniki mineralne, które są ważne przy procesie wzrostu mięśni i ich konsekwencji.

Większość witamin i minerałów jest całkowicie usuwana z organizmu wraz z moczem po spożyciu alkoholu. Ma to również wpływ na mięśnie, gdyż witaminy i minerały powodują ich wzrost. Alkohol jest kaloryczny.

Mililitr czystego alkoholu etylowego to aż siedem kilokalorii. Są to tak zwane "puste kalorie", ponieważ brakuje w nich substancji odżywczych, dobrych dla organizmu.

Alkohol powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej z racji tego, że zakłóca on cykl spalania tłuszczu w organizmie. Dodatkowo pobudza apetyt, zwłaszcza na tłuste produkty.

Mamy nadzieję, że zainteresuje cię także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.