Trwa ładowanie...

Jak pić rozsądnie, czyli alkohol do obiadu (WIDEO)

Zobacz film: "Jak pić rozsądnie, czyli alkohol do obiadu"

Jak głosi znane wszystkim przysłowie, alkohol jest dla mądrych ludzi. Jeszcze nasze prababki uważały, że wart codziennie wypijać kieliszek wódki lub nalewki dla zdrowotności. Ich myślenie wcale nie mijało się z prawdą. Już jakiś czas temu udowodniono, że niewielka ilość alkoholu wspomaga trawienie i poprawia metabolizm.

Wiernymi wyznawcami wiary w dobroczynne działanie alkoholu są mieszkańcy krajów Europy południowej, którzy nie wyobrażają sobie posiłków bez alkoholu (i oczywiście rodziny). Dlatego lampkę wina spożywają tam do obiadu nawet nastolatkowie.

Wszystko brzmi idealnie, ale należy pamiętać, że spożywanie nadmiernych ilości alkoholu jest niezdrowe i wpływa drażniąco na żołądek.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.