Trwa ładowanie...

Jak wybrać najlepszą lodówkę?

Avatar placeholder
26.11.2018 14:36
Jak wybrać najlepszą lodówkę?
Jak wybrać najlepszą lodówkę?

Nowoczesne lodówki zużywają minimalną ilość prądu, nie musisz ich rozmrażać i całkowicie pochłaniają zapach jedzenia. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu chłodziarko-zamrażarki.

Istnieje wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki
Istnieje wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Jeśli zazwyczaj jadasz na mieście albo kupujesz tylko kilka produktów na następny dzień, wybierz wolnostojącą lodówkę z oddzielnym zamrażalnikiem na dole albo taką do zabudowy. Lodówka do zabudowy ma trochę mniejszą pojemność niż standardowa, za to idealnie dopasujesz ją kształtem do pozostałych szafek kuchennych.

Jeśli robisz duże zakupy raz w tygodniu, kup chłodziarko-zamrażarkę typu Side by Side lub French Door. Side by Side jest dość droga, ale pomieści o wiele więcej rzeczy niż tradycyjna lodówka. Dzięki dwuskrzydłowej komorze chłodzącej połączonej z zamrażalnikiem, będziesz mieć łatwy dostęp do wszystkich produktów. Nowoczesne urządzenia mają też wiele udogodnień np. kostkarkę do lodu tak, jak model lodówki Samsung Side by Side RS-7778 FHCSL INOX lub LG GSL761PZXV.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

A co takiego wyróżnia French Door? Urządzenie posiada duży osobny zamrażalnik na dole, co pozwoli Ci wygodnie przechowywać mrożonki.

1. Wybieraj ekonomicznie

Lodówka pracuje bez przerwy, dlatego powinna być ekonomiczna. Szukaj tych oznaczonych symbolami A, A+, A++ oraz A+++, czyli najbardziej energooszczędnych. Będziesz mieć pewność, że chłodziarko-zamrażarka zużywa jak najmniej energii tak jak np. model lodówki Samsung RB31FERNBSS czy Whirlpool B TNF 5323 OX. A dzięki temu Twoje rachunki za prąd też będą mniejsze.

Zwróć uwagę, że im więcej plusów na etykiecie, tym urządzenie jest bardziej wydajne, a więc oszczędne. Zamrażalniki również mają swoje klasy energetyczne. Klasa **** gwarantuje mrożenie w temperaturze -24 stopni, co oznacza, że zamrożoną żywność możesz przechowywać nawet przez 1 rok.

2. Zainwestuj w dodatkowe funkcje

Dzięki systemowi automatycznego rozmrażania nie musisz tak często czyścić lodówki. Szron, osadzający się na tylnej ścianie chłodziarki, skrapla się do specjalnego zbiorniczka i odparowuje na zewnątrz. Niektóre chłodziarko-zamrażarki wyposażone są w funkcję No Frost, która sprawdza poziom wilgoci w środku urządzenia i w razie potrzeby osusza wnętrze chłodnym powietrzem, by nie dopuścić do powstawania szronu.

Sprawdź też, czy lodówka posiada system szybkiego chłodzenia i mrożenia, a także system antybakteryjny, czyli specjalną powłokę, która powstrzymuje rozwój grzybów i pleśni wewnątrz lodówki. Z kolei funkcja “Wakacje”, automatycznie zmniejszy siłę chłodzenia, a tym samym ograniczy zużycie prądu podczas Twojej nieobecności w domu. Funkcję tę posiadają m.in. lodówki Samsung.

3. Sprawdź, co ma w środku

Wybierz lodówkę, w której możesz ustawiać półki i balkoniki na drzwiach na różnych poziomach. Dzięki temu, że każda rzecz będzie miała swoje miejsce, unikniesz bałaganu w chłodziarce. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego zrobione są przegródki. Półki powinny być szklane, bo są trwalsze niż plastik i łatwiej utrzymać je w czystości. Sprawdź, czy lodówka ma wkładkę na jajka, a na dolnym balkoniku grzebienie, zabezpieczające butelki przed przechyleniem. Możesz też kupić specjalną wkładkę antypoślizgową, aby mieć pewność, że butelki nie przewrócą się, gdy zbyt gwałtownie otworzysz drzwi lodówki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze