Trwa ładowanie...

Jedzenie powodujące cellulit

Cellulit to problem, który dotyka 98 proc. kobiet. Głównym winowajcą jest dieta, ale także tryb życia, w tym nadmiar stresu. Jak się uchronić przed pomarańczową skórką?

1. Dieta antycellulitowa

Jakie są przyczyny powstawania pomarańczowej skórki? Głównym czynnikiem są żeńskie hormony, a zwłaszcza wysoki poziom estrogenu. Poza tym tworzeniu się cellulitu sprzyja brak ruchu, używki, długie kąpiele w gorącej wodzie i stres.

Innym czynnikiem wpływającym na tworzenie cellulitu są geny decydujące o tym, ile tłuszczu znajdzie się w komórkach tłuszczowych oraz o tym, w jakim tempie organizm go spala. Do jego powstania przyczynia się także niezdrowy tryb życia oraz dieta bogata w węglowodany, tłuszcze i sól oraz nadwaga.

Zobacz film: "Masaż antycellulitowy"

spis treści

2. Co to jest cellulit?

Cellulit to bardzo powszechny problem zarówno wśród młodych, jak i starszych kobiet. Mimo że znamy główne przyczyny jego powstawania, to nie zawsze jesteśmy pewni, które produkty wybierać, a których unikać, aby skomponować prawidłową, zdrową dietę.

Dieta antycellulitowa opiera się na żywności lekkostrawnej. Nie zawiera ona substancji i pożywienia, które miałyby razem z uwarunkowaniami genetycznymi czy trybem życia doprowadzić do powstania tej nieestetycznej przypadłości.

3. Produkty powodujące cellulit

Oto przykłady produktów, których kobiety powinny się wystrzegać:

Jeśli chcesz zredukować cellulit, nie powinnaś palić papierosów.

Następny artykuł: Słodycze
Jedzenie powodujące cellulit
Jedzenie powodujące cellulit (Zdjęcie kawy / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.