Trwa ładowanie...

Jedzenie, które postarza. Te pokarmy dodadzą ci lat (WIDEO)

Zobacz film: "Jedzenie, które postarza. Te pokarmy dodadzą ci lat"

Starzenie to naturalny proces, który dotyczy każdego z nas. Przebiega w różnym tempie. Wpływ na to, jak szybko się starzejemy ma tryb życia, geny, a także sposób odżywania.

Jeżeli chcesz się cieszyć zdrowym i młodym wyglądem, powinieneś unikać niektórych produktów. Sprawdź, jakie produkty powinny się znaleźć na twojej czarnej liście.

Uważaj na pakowane wędliny, w tych kupnych produktach jest masa fosforanów, substancji konserwujących i wzmacniaczy smaku, które źle działają na nasze zdrowie.

Mogą wywoływać zapalenie skóry i na pewno przyspieszają jej starzenie. Zrezygnuj ze słodyczy, ponieważ to one mogą zapoczątkować proces determinujący starzenie, zwany glikacją.

Kiedy przyjmujesz więcej cukru, niż twój organizm może przyswoić to nadmiar glukozy dostaje się do elastycznych włókien kolagenowych, a to sprawia że stają się sztywne, a skóra traci jędrność i gładkość.

Wystrzegaj się mocno spieczonego mięsa, nieodpowiedni sposób przygotowania tego produktu prowadzi do powstawania szkodliwych substancji, wytwarzają się wtedy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które uszkadzają nasze DNA.

Alkohol nie jest sprzymierzeńcem skóry. Magazynuje w organizmie toksyny i wypłukuje z niego cenne witaminy.

Działa odwadniająco na organizm i sprawia, że zmarszczki są bardziej widoczne. Kawa również ma podobne działanie, jest moczopędna, więc gdy będziemy pić jej za dużo, a braki w płynach nie zostaną uzupełnione to łatwo możemy się odwodnić. Lepiej postaw na wodę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.