Trwa ładowanie...

Kawitacja ultradźwiękowa - dla kogo przeznaczony jest zabieg, na czym polega zabieg

Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg usuwania tkanki tłuszczowej, w trakcie którego wykorzystywane są fale radiowe. Technika ta została opracowana we Włoszech i jest ona stosunkowo nowa. Kawitacja ultradźwiękowa może przynieść naszemu ciału wiele korzyści, ale istnieją też pewne przeciwwskazania oraz zagrożenia wynikające z wykonania zabiegu. Co trzeba wiedzieć?

spis treści

1. Kawitacja ultradźwiękowa – dla kogo przeznaczony jest zabieg

Można stwierdzić, że kawitacja ultradźwiękowa jest bezpieczną metodą alternatywną dla liposukcji – zabiegu odsysania tłuszczu. Co więcej, jest ona zabiegiem bezinwazyjnym w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

Wydawałoby się, że wszelkiego rodzaju zabiegi redukujące tkankę tłuszczową są polecane dla osób otyłych. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Zabiegi te są przeznaczone dla tej grupy osób, które mimo ćwiczeń i odpowiedniej diety nie mogą zrzucić tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie partii takich jak biodra, brzuch oraz ramiona. Absolutnie nie jest to sposób na odchudzanie, a jedynie metoda wspomagająca redukcję tkanki tłuszczowej.

Metoda ta nie tylko sprawia, że tkanka tłuszczowej jest redukowana, ale również wpływa na zmniejszenie się widoczności cellulitu. Z zabiegu na zabieg "skórka pomarańczowa” staje się coraz mniej widoczna.

2. Kawitacja ultradźwiękowa - na czym polega zabieg

Fale emitowane przez głowicę urządzenia do kawitacji działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe zlokalizowane w tkance podskórnej. W trakcie zabiegu wytwarzają się mikropęcherzyki, które powodują rozerwanie błon adipocytów, tj. komórek tkanki podskórnej. Z komórek tych uwolniony zostaje tłuszcz, który następnie w sposób samoistny zostaje wydalany z naszego organizmu.
Najważniejsze zabiegi kawitacji ultradźwiękowej to:

  • Redukcja trudno usuwalnych złogów skumulowanych w naszym organizmie.
  • Wysmuklenie i ujędrnienie ciała.
  • Redukcja miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, w tym:
  • Wysmuklenie kolan i ud;
  • Redukcja „bryczesów”;
  • Wymodelowanie talii

Warto jednak wiedzieć, że zabieg może również powodować skutki uboczne. Osoba go wykonująca musi być odpowiednio przeszkolona. Zbyt duża ilość ciepła generowana przez ultradźwięki prowadzi do zwiększenia ryzyka pojawienia się na skórze pęcherzy i niewielkich oparzeń.

Niewątpliwie kawitacja ultradźwiękowa to zabieg modelowania sylwetki, który w przeciwieństwie do innych metod jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Przed decyzją o poddaniu się temu zabiegowi warto jednak skonsultować się z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Kawitacja ultradźwiękowa - dla kogo przeznaczony jest zabieg, na czym polega zabieg
Kawitacja ultradźwiękowa - dla kogo przeznaczony jest zabieg, na czym polega zabieg
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.