Trwa ładowanie...

Najnowsze odkrycie naukowców – naturalny i skuteczny środek na odchudzanie

 Magdalena Pietras
22.12.2014 09:19
Najnowsze odkrycie naukowców – naturalny i skuteczny środek na odchudzanie
Najnowsze odkrycie naukowców – naturalny i skuteczny środek na odchudzanie (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)

Magiczny środek na odchudzanie? Czy on w ogóle istnieje? Na półkach aptecznych możemy znaleźć suplementy diety fit, herbatki na odchudzanie, cudowne proszki rozpuszczalne w wodzie. W morzu tak wielu dostępnych produktów, możemy myśleć sobie, że nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem naukowcy z Wielkiej Brytanii pracują nad wprowadzeniem do powszechnego użytku preparatu, który miałby rzeczywiście pomóc w osiągnięciu wymarzonej wagi. Ma być skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny.

spis treści

1. Dlaczego ten środek, a nie inny?

Osoby próbujące od czasu do czasu zrzucić kilka kilogramów doskonale znają wszystkie preparaty, które mają nam pomóc w osiągnięciu wymarzonej wagi. Niestety, rzadko który jest w stanie nam rzeczywiście osiągnąć wymarzony efekt. W czym wobec tego ma być lepszy ten nowy środek? Badania naukowców z londyńskiego Imperial College pokazują, że ten ma być rzeczywiście skuteczny, a jednocześnie naturalny i bezpieczny. Jego skład opiera się bowiem między innymi na propionianie, a więc substancji, która występuje w naszych jelitach. Pobudza ona wydzielanie hormonów wysyłających do mózgu informację o najedzeniu. Przyjmowanie tego nowego środka ma sprawić, że substancji tej będzie więcej w naszym organizmie i nawet po zjedzeniu niewielkiego posiłku będziemy czuli, że jesteśmy syci.

2. Kiedy będzie można dostać ten środek?

Obecnie trwają wciąż prace nad nowym środkiem na odchudzanie. Naukowcy badają, jaka dawka tej substancji będzie skuteczna, a jednocześnie bezpieczna dla zdrowia. Szukają też odpowiedniego sposobu podania tej substancji. Okazało się bowiem, że jako proszek rozpuszczalny w wodzie nie jest ona efektywna. Co prawda przeprowadzono już eksperymenty na ochotnikach i wyszły one pomyślnie. Uczestnicy badania po spożyciu preparatu rzeczywiście jedli mniej. Oczywiście, dzięki temu schudli. Sami naukowcy twierdzą jednak, że to dopiero początek prac nad tabletką na odchudzanie. Wobec tego jedyne co nam pozostaje, to czekać na najnowsze doniesienia z Imperial College. Być może już niedługo okaże się, że odchudzanie może być dużo łatwiejsze i skuteczniejsze, niż nam się do tej pory wydawało.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze