Trwa ładowanie...

Nie pij wody z plastikowej butelki. Może to mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie

Woda jest źródłem życia. Nie bez powodu mówimy, że dziennie trzeba wypić 2 litry wody. Jednak picie jej z plastikowej butelki może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Zobacz 5 powodów, które potwierdzają, że trzeba zrezygnować z tego naczynia.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

1. Szkodliwe chemikalia przenikają do twojej wody

Jeśli zostawisz swój napój na słońcu to promieniowanie UV spowoduje zniszczenie zewnętrznych warstw plastiku. Ten natomiast uwalnia takie związki chemiczne jak bisfenol A, który wręcz zatruwa napój. Źle to wpływa na układ hormonalny, może również powodować rozwijanie się chorób przewlekłych.

2. Chemikalia z butelki powodują problemy w układzie krążenia

Osoby, które są poddawane działaniu bisfenolu A są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi, zakrzepy, udary i zawały serca.

3. Chemikalia w butelce powodują bezpłodność

Kobiety i mężczyźni, u których stwierdzono bisfenol A w krwi lub moczu mają mniejsze szanse na zapłodnienie.

4. Ponowne napełnianie butelki grozi powstawaniem szkodliwych bakterii

Butelki z plastiku szybko się zużywają. Do drobnych pęknięć mogą dostawać się bakterie. Dokładnie mycie może pomóc, ale również bardziej uszkodzić materiał. Dlatego warto stosować szklane naczynia.

5. Mają negatywny wpływ na środowisko

Często używamy ich jednorazowo i szybko lądują w koszu. Obrońcy środowiska przewidują, że do 2050 roku na wysypiskach śmieci będzie zalegało prawie 12 mln kilogramów plastiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zrezygnuj już dziś. Będziesz spać dłużej i lepiej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.