Trwa ładowanie...

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu

Cavilipoliza - usuwanie tkanki tłuszczowej z ud to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który polega na modelowaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków i energii o bardzo wysokiej częstotliwości. Nadmiar tłuszczu jest wytapiany za pomocą lasera. Redukcja tkanki tłuszczowej (inaczej lipoliza bezigłowa) jest alternatywą dla klasycznej liposukcji. Efekty zabiegu są widoczne dość szybko w postaci poprawienia jędrności skóry.

1. Bezinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa kobiety ma inną budowę niż mężczyzny. Jest ona znacznie trudniejsza do zredukowania i często skupiona w widoczne poduszki tłuszczowe. Stosując tradycyjne metody na odchudzanie, jak np. lekka dieta, zabiegi wyszczuplające czy fitness, najczęściej nie jest się w stanie zlikwidować całkowicie nieestetycznych fałdów na biodrach, udach czy pośladkach. Na szczęście, medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów kosmetycznych, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych i cholesterolu za pomocą składników aktywnych, takich jak: fosfatydylocholina, która jest zasadniczym budulcem membran komórkowych i lipoproteid (składnik „dobrego” cholesterolu) o wysokiej gęstości. Substancja jest pozyskiwana z soi i ma taką samą strukturę jak fosfatydylocholina w organizmie człowieka. Dzięki temu koloryt skóry porawia się, zwiększa się jej elastyczność i produkcja kolagenu, który traci elastyczność podczas naturalnego procesu starzenia. Niestety, istnieje też ryzyko przebarwień.

 

2. Efekty nieinwazyjnego usuwania tłuszczu

Specjalne urządzenie mierzy temperaturę ciała pacjenta i w razie potrzeby natychmiast ją schładza, tak by nie odczuwał on żadnego dyskomfortu. Odchudzanie przebiega więc szybko, sprawnie i bezboleśnie. Wybrany fragment ciała jest masowany przez ok 30 minut. Długość zabiegu zależy od ilości tkanki tłuszczowej. Pacjent leży w tym czasie z przyklejonymi do ciała elektrodami. Łączą się one z głowicą wyposażoną w ekran i system kontroli. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast.

Efekty zabiegu:

 • redukcja tkanki tłuszczowej i zwalczanie cellulitu,
 • poprawa napięcia i jędrności skóry, np. zwiotczenia powłok brzusznych, obwisłe ramiona,
 • podnoszenie i ujędrnienie pośladków,
 • zmniejszenie blizn i rozstępów skóry,
 • ujędrnianie biustu,
 • aktywowanie metabolizmu.

Jednocześnie można tak odchudzać ok 1000 cm ciała, czyli na przykład brzuch i boczki. Większa powierzchnia mogłaby zaszkodzić wątrobie, której trudno byłoby przetworzyć aż tyle tłuszczu. Cała kuracja to 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Cena jest niestety dość wysoka. Waha się w zależności od salonu od 1200 do 1400 zł za jeden zabieg kosmetyczny.

Nie można wykonywać zabiegu, jeśli pacjent ma:

 • gruźlicę,
 • nowotwór,
 • niewydolność nerek lub wątroby,
 • zakrzepicę.

Trzeba się także z nim wstrzymać:

 • w czasie ciąży i miesiączki,
 • kiedy ma się rozrusznik serca lub metalowe implanty.

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu to innowacyjna metoda na odchudzanie ciała i modelowanie kobiecej sylwetki. Zabieg ten wysmukla sylwetkę, likwiduje zbędne centymetry. Poprawia również napięcie skóry, niweluje efekt ciężkich nóg i obrzęki poprzez usprawnienie przepływu limfy, a tym samym umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu.

Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu
Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.