Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie publiczne. Wykryto bakterię Listeria monocytogenes w popularnych filetach śledziowych a’la matias

Inspekcja Weterynaryjna poinformowała o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w dwóch z pięciu próbek fileta śledziowego a’la matias z partii poddanej urzędowej kontroli żywności. Spożycie produktu może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

1. GIS ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym poinformował, że spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt – Filet śledziowy a’la matias Producent: Zakład Przetwórstwa Rybnego PANIX Sp. z o.o., Śląskowo 49a, 63-930 Jutrosin, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30221801.

Szczegóły produktu
Szczegóły produktu (GIS)

2. Podjęto działania naprawcze

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, producent poinformował swoich odbiorców o wykrytym zagrożeniu. W zakładzie podjęto działania naprawcze obejmujące m.in. przeprowadzenie mycia i dezynfekcji zakładu, przeprowadzenie dodatkowego szkolenia pracowników, zwiększenie częstotliwości pobierania próbek do badań laboratoryjnych.

"Ponadto zostanie przeprowadzone dochodzenie w celu stwierdzenia czy Listeria monocytogenes była obecna w surowcu w momencie przyjęcia do zakładu, czy do zakażenia doszło w trakcie produkcji. Powiatowy Lekarz Weterynarii zwiększył nadzór nad zakładem, w tym częstotliwość pobierania prób urzędowych" - czytamy na stronie GIS-u.

GIS ostrzega: Spożycie śledzi a'la matias może skutkować listeriozą
GIS ostrzega: Spożycie śledzi a'la matias może skutkować listeriozą (123 rf)

3. Zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać partii produktu wskazanej w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby, po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.