Trwa ładowanie...

Pobiła rekord w bieganiu. Ma 103 lata i ważną radę dla wszystkich

Julia ''huragan'' Hawkins to niezwykła kobieta. Właśnie zdobyła złoty medal w biegach na 50 i 100 metrów w National Senior Games oraz pobiła rekord Stanów Zjednoczonych na 50 metrów wśród kobiet mających co najmniej 100 lat.

Zobacz film: "Zmarła najstarsza Amerykanka. Codziennie jadła jeden produkt"

Julia od zawsze była bardzo aktywna. Jest zapalonym rowerzystą i ogrodnikiem. Z jazdy na rowerze zrezygnowała dopiero w wieku 100 lat, gdy upadła i zwichnęła łokieć. Wtedy właśnie postanowiła, że zacznie biegać, i od tamtej pory robi to codziennie.

Każdego ranka wychodzi podlewać swoje drzewka bonsai w Baton Rouge. Nazywa to rozgrzewką. Następnie zaczyna biegać dookoła posiadłości w Luizjanie.

Jaki jest jej sekret? Julia twierdzi, że energię przez całe życie dawał jej mąż, który sam dożył 95 lat. Zdaniem seniorki, to właśnie małżeństwo z 70-letnim stażem i dobry mężczyzna u boku są sekretem jej długiego i aktywnego życia.

Hawkins ustanowiła nowy rekord Stanów Zjednoczonych. Jej czas wynosił 21,06 s.

''Poślub kogoś, kogo nie tylko kochasz, ale też lubisz, podziwiasz i szanujesz'' – powiedziała w jednym z wywiadów. Julia cieszy się, że może być inspiracją dla seniorów. ''Działaj. Nie przestawaj. Starość nie oznacza końca. Po prostu ruszaj się i interesuj się różnymi rzeczami'' – dodała.

Aktywnej seniorce gratulujemy i trochę zazdrościmy takiego podejścia do życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.