Trwa ładowanie...

Popularne parówki z Biedronki ''Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature'' wycofane. Wykryto groźną bakterię

Parówki produkowane przez Sokołów S.A. dla sieci sklepów Biedronka zostały wycofane ze sprzedaży. W jednej z partii produktu o nazwie ''Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature''. Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła bakterię, która powoduję listeriozę.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

spis treści

  Parówki z Biedronki, które zostały wycofane przez GIS ze sprzedaży:

  • Nazwa produktu: ''Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature'', 250 g
  • Numer partii: 1091
  • Numer serii: Seria C: 09749229
  • Termin przydatności do spożycia: 01.05.2021
  • Producent: Sokołów S.A Al. 550-lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski

  Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że spożycie produktów zawierających bakterię Listeria monocytogenes, może doprowadzić do groźnej choroby – listeriozy.

  Ta choroba zakaźna najczęściej rozwija się po spożyciu skażonych produktów spożywczych takich jak: mięso, nabiał oraz surowe warzywa i owoce. Objawy mogą wystąpić po kilku godzinach, a nawet po kilku dniach od zjedzenia skażonego produktu. Chorobę można przejść łagodnie, ale zdarzają się również cięższe przypadki, a nawet zgony.

  Symptomami listeriozy są zazwyczaj: biegunka, wymioty, posocznica, wysoka gorączka oraz bóle stawów i mięśni. Poważniejszymi skutkami zarażenia listeriozą może być utrata przytomności lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Osoby, które spożywały parówki z wyżej wymienionej partii i zauważyły u siebie podobne objawy, powinny jak najszybciej udać się do lekarza.

  Jeżeli znalazłeś w swojej lodówce tę partię parówek to lepiej ich nie jedz!

  Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

  Rekomendowane przez naszych ekspertów

  Polecane dla Ciebie

  Pomocni lekarze

  Szukaj innego lekarza

  Komentarze

  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.