Trwa ładowanie...

Potas chroni przed udarem mózgu. Jedz te produkty (WIDEO)

Zobacz film: "Potas ochroni cię przed udarem"

Według badań osoby, które przyjmują potas w produktach naturalnych mają o prawie 30 proc. mniejsze ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Podpowiemy co jeść, aby utrzymać odpowiednią ilość tego minerału w organizmie. Zobacz wideo.

Potas ochroni cię przed udarem, potas to jeden z najważniejszych minerałów dla naszego organizmu. Dzięki niemu prawidłowo funkcjonuje serce. Jego niedobór, jak i nadmiar jest szkodliwy dla zdrowia.

Zalecana dawka którą powinien spożyć dorosły człowiek to 4,7 g dziennie. Dla porównania po zjedzeniu dwóch wariantów osiąga się wynik w zalewie 800 mg. Potas w diecie może zmniejszyć ryzyko udaru nawet o 1/3.

S. Wassertheil-Smoller z Albert Einstein Collage of Medicine (USA) wraz z grupą naukowców przebadała prawie 90 tysięcy kobiet w wieku od 50 do 70 lat.

Kobiety, które przyjmowały zalecaną przyjmowały zalecaną ilość potasu miały o 27% mniejsze ryzyko wystąpienia wszystkich rodzajów udaru mózgu. Dotyczyło to kobiet, które nie chorowały na nadciśnienie.

W badaniu brano pod uwagę codzienną dietę bez używania suplementów. Te produkty zawierają najwięcej potasu: kakao - 1927 g na 100 g, fasola biała - 1188 g na 100 g, orzechy arachidowe - 720 mg na 100 g, czekolada gorzka - 581 mg na 100 g, kasza gryczana - 443 mg na 100 g.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.