Trwa ładowanie...

Wpływ prosecco na zdrowie. Sprawdź, dlaczego lepiej unikać tego alkoholu

Prosecco, włoskie białe wino musujące, to składnik wielu popularnych drinków. Niektórzy piją je też solo. Jednak istnieje ważny powód, dla którego lepiej całkowicie zrezygnować z tego alkoholu.

spis treści

1. Prosecco szkodzi urodzie

Prosecco może negatywnie wpływać na wygląd - ostrzegają specjaliści. We współczesnych czasach, gdy aparycja staje się wizytówką, to argument, który niewątpliwie przemawia do większości z nas. Istnieje ważny powód, dla którego warto zrezygnować z tego musującego wina. Oczywiście, nie należy pić za dużo alkoholu niezależnie od rodzaju, jednak to właśnie prosecco może pod pewnymi względami szczególnie szkodzić.

Zobacz film: "Alkohole, które wywołują największego kaca"

Dentyści ostrzegają przed sięganiem po prosecco. Udowadniają, że spożywanie alkoholu z cukrem i dwutlenkiem węgla, to nie jest najlepszy pomysł, jeśli chodzi o zdrowie i urodę. Połączenie tych składników działa niszcząco na szkliwo.

Dr Mervyn Druian z London Centre for Cosmetic Dentistry ostrzega, że gustujące w prosecco kobiety, częściej mają problemy jamy ustnej. Szczególnie w połączeniu z paleniem papierosów, można doprowadzić do trwałych uszkodzeń zębów. Pojawia się próchnica, przebarwienia i kamień nazębny. Niezbędne wówczas są zabiegi poprawiające estetykę zębów, jak również leczenie ubytków.

2. Alkohol szkodzi zdrowiu

Prosecco, włoskie białe wino musujące, jest niedrogie, smaczne i popularne. Polecała je nawet autorka książek kulinarnych Nigella Lawson, nazywając ten trunek ”prozacco”, w nawiązaniu do nazwy popularnego leku na poprawę nastroju. Przy stosunkowo niskiej cenie i dostępności nawet w dyskontach, prosecco wciąż robi wrażenie bardziej ekskluzywnego napoju alkoholowego niż popularne piwo. Tymczasem to nic innego, jak tanie wino z gazem.

Alkohol ma szereg innych negatywnych efektów dla zdrowia i urody. Może powodować tycie, opuchnięcie twarzy, przyspieszać proces starzenia wskutek odwodnienia organizmu. Często spożywany, prowadzi do nierzadko tragicznego w skutkach uzależnienia. Alkoholizm wyniszcza organizm, powoduje marskość wątroby, zaburzenia psychiczne. Może prowadzić do przedwczesnej śmierci.

Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie sięgania po wyskokowe trunki. Lepiej spożywać raz na jakiś czas prawdziwego szampana, niż regularnie popijać gazowane wino prosecco.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Prosecco może powodować próchnicę i kamień nazębny
Prosecco może powodować próchnicę i kamień nazębny (Getty Images)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza