Trwa ładowanie...

„Przestań się przejadać. Jak zerwać z jedzeniem emocjonalnym w miesiąc” dr Jane McCartney od Wydawnictwa Galaktyka – recenzja

Jak to jest z tym jedzeniem? Niektórzy wielokrotnie próbują zrzucić zbędne kilogramy, ograniczają spożywanie posiłków, liczą kalorie. Czasami nawet udaje im się schudnąć! Niestety jakże często potem znów wracają do nadmiernego jedzenia… Może to nie jest zwyczajne obżarstwo, może to nie jest zła przemiana materii? Autor książki „Przestań się przejadać” od Wydawnictwa Galaktyka próbuje pomóc czytelnikowi odnaleźć powody jedzenia, a raczej powody przejadania się, które to jest główną przyczyną przybierania na wadze.

Człowiek nie potrzebuje ogromnych ilości pożywienia, by prawidłowo funkcjonować i być zdrowym. Dlaczego więc jemy więcej niż nasz organizm wymaga? No właśnie – to jest kluczowe pytanie, na które dr Jane McCartney próbuje nam pomóc znaleźć odpowiedź. Powszechnie jest wiadomym, że ludzie często „zajadają” swój stres. Część z nich nawet może zdaje sobie z tego sprawę, inni robią to zupełnie nieświadomie. Okazuje się, że nie wszyscy jednak potrafią odkryć, co tak naprawdę ich stresuje, które emocje są podstawą w wywoływaniu nadmiernego apetytu.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Autorka książki udowadnia, że najważniejsze jest nasze samopoczucie, że poprzez pracę nad sobą, nad swoim zachowaniem i swoją motywacją możemy wreszcie osiągnąć coś, co wcześniej nie wychodziło nam za nic w świecie. Doktor Jane McCartney proponuje czytelnikowi liczne ćwiczenia, które mają na celu nie tylko poprawić nasze poczucie własnej wartości, ale też odkryć nawyki i emocje, które do tej pory sprawiały, że sięgaliśmy po kolejnego batonika lub hamburgera. Czterotygodniowa terapia proponowana w książce ma za zadanie pomóc nam odbudować siebie, analizować nasze wybory i nazywać emocje, które się w nas codziennie pojawiają, aby łatwiej nam było się z nimi uporać.

Książka ta nie jest zwykłym poradnikiem dla osób mających problemy z nadwagą czy otyłością. To treści, które wpłyną na nasze postrzeganie siebie i innych, by w końcu zwalczyć jedzenie emocjonalne kompulsywne podjadanie, które w tak wielu przypadkach pogrąża nas w oczach swoich i w oczach innych ludzi.

Co jeszcze spodobało mi się w książce „Przestań się przejadać”? Przepisy! Jako osoba uwielbiająca gotować, uwielbiam też wszystkie pozycje z przepisami. Nawet z gazet wyrywam kartki z nimi, by wklejać do swojego „zeszytu kury domowej”, jak nazywam swój zeszyt z przepisami. Książka jest więc również skarbnicą pomysłów na zdrowe i proste do wykonania potrawy, które z pewnością wniosą coś nowego do naszej codziennej diety.

Cóż więcej mogę napisać? Polecam!

"Przestań się przejadać"

"Przestań się przejadać"

Konkretne wskazówki, przykłady z życia pokazywane na konkretnych postaciach, w których odnajdziemy siebie, a do tego prosty język i dokładny opis poszczególnych ćwiczeń i etapów terapii sprawiają, że, poznając przyczyny obżarstwa, nauczymy się z nim walczyć. W ten sposób nasze życie nabierze barw, a my obejmiemy nad nim kontrolę.

„Przestań się przejadać. Jak zerwać z jedzeniem emocjonalnym w miesiąc” dr Jane McCartney od Wydawnictwa Galaktyka – recenzja
„Przestań się przejadać. Jak zerwać z jedzeniem emocjonalnym w miesiąc” dr Jane McCartney od Wydawnictwa Galaktyka – recenzja (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.