Trwa ładowanie...

Rakotwórcze produkty. Unikaj ich w swojej diecie

Zobacz film: "Rakotwórcze produkty, unikaj ich w swojej diecie"

To, w jaki sposób się odżywiamy, może mieć kluczowe znaczenie w rozwoju nowotworu. Badania pokazują, że predyspozycje genetyczne stanowią jedynie 5-10 proc. przyczyn zachorowania na raka, natomiast szkodliwa dieta odpowiada za 3-8 razy więcej przypadków zachorowań.

Sprawdziliśmy, które produkty spożywcze są rakotwórcze. Rakotwórcze produkty! Unikaj ich w swojej diecie. Jeszcze 40 la temu idea, że dieta może mieć wpływ na rozwój nowotworu, wydawała się onkologom niepojęta. Liczne badania na ten temat udowodniły jednak, że to w jaki sposób się odżywiamy może mieć kluczowe znaczenie w rozwoju raka.

Rakotwórcze mięso. To, że spożywanie mięsa mięsa może przyczynić się do rozwoju nowotworu, wywołało w ostatnim czasie dyskusję na skalę światową. Wśród rakotwórczych substancji, obok tytoniu, azbestu oraz spalin z silników diesla, pojawiło się przetworzone mięso: wędliny i kiełbasy. "Biała" mąka rafinowana.

Tak zwana "biała" mąka jest częstym skladnikiem przetworzonej żywności. Znajduje się w niej nadmiar węglowodanów i konserwantów, które mogą prowadzić do rozwoju nowotworów. Jedzenie z puszki jest rakotwórcze.

Problemem nie jest żywność, która jest w nich umieszczana, ale materiał, którym wyścielana jest ściana puszki - niemal wszystkie aluminiowe pojemniki, które przeznaczone są do przechowywania jedzenia, na przykład pomidorów, wyłożone są bisfenolem A.

Przeprowadzone pod okiem doktor Carpentera badania ujawniły, że hodowlany łosoś pochodzi często z zanieczyszczonych rakotwórczymi chemikaliami wód. Substancje te to polichlorowane bifenyle. Ich wysokie stężenie zwiększa ryzyko raka wątroby, dróg żółciowych lub woreczka żółciowego.

Napoje gazowane zawierają różne barwniki i środki konserwujące, które mają za zadanie wzmocnić smak i aromat. Taka mieszanka nie tylko może przyczynić się do rozwoju otyłości i cukrzycy, ale także ma działanie rakotwórcze.

Sprawdź inne nasze wideo na temat wpływu produktów na organizm:

Mama kąpie, tata przewija - jak dzielicie obowiązki w opiece nad niemowlakiem?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.