Trwa ładowanie...

Recenzja książki "Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych TAK!" Anny Dworaczyńskiej

"Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych TAK!" - to tytuł i zarazem motyw przewodni książki Anny Dworaczyńskiej, pierwszej w Polsce dietetyczki – specjalistki od zmian nawyków żywieniowych.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

Zapraszamy do zapoznania się z książką Anny Dworaczyńskiej, która została wydana pod patronatem abcZdrowie.pl

zobacz galerię

Autorka przytacza historię swojej przemiany, dzięki której udało jej się w ciągu 10 lat schudnąć 25 kilogramów i w konsekwencji cieszyć się zdrowiem, kondycją i szczupłą sylwetką. Nowy styl życia i zdrowe odżywianie wprowadzane przez dwa lata pozwoliły jej na realizację wielu marzeń na polu zawodowym, jak i prywatnym. Swoją pasją zajmuje się zawodowo i pomaga pacjentom w osiągnięciu tego, co jej udało się kilka lat wcześniej.

Anna Dworaczyńska wyjaśnia czytelnikom, co doprowadziło ją do decyzji o podjęciu wyzwania, aby zmienić swoje życie oraz podpowiada, co zrobić, aby już nigdy nie być na diecie. Uświadamia, dlaczego nie warto poświęcać na niedziałające diety swojego czasu i zdrowia. Jedynym krokiem do osiągnięcia sukcesu i zdrowia jest trwała zmiana nawyków żywieniowych i eliminacja tych pokarmów, które nam szkodzą. Nie jest możliwe utrzymanie zdrowia i wymarzonej sylwetki, dopóki nie zrozumiemy, w jaki sposób to, co jemy, wpływa na nasz organizm.

Autorka jest idealnym przykładem na to, że można dbać o swoje zdrowie, pozbyć się nadwagi i towarzyszących temu dolegliwości. Trzeba po prostu chcieć coś zmienić, znaleźć w sobie odpowiednią motywację i zacząć działać. W przystępny sposób udziela wskazówek, jak rozpocząć zmianę. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, dlaczego pragniemy tej zmiany i małymi krokami wprowadzać nowe nawyki. Każda zmiana to trwający proces, który w konsekwencji doprowadzi nas do osiągnięcia wymarzonego celu – lepszego zdrowia i samopoczucia.

Podsumowując, książka może stać się drogowskazem dla każdego, kto chce coś zmienić w swoim życiu, ale nie wie od czego zacząć. Dla mnie stała się motywatorem i utwierdziła w przekonaniu, że stan naszego zdrowia i samopoczucie w dużej mierze zależy właśnie od nas samych i naszych nawyków żywieniowych. Dlatego warto zadbać o siebie już dziś.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.