Trwa ładowanie...

Robert Lustig "Słodka pułapka. Jak wygrać z cukrem, żywnością przetworzoną, otyłością i chorobami"

Avatar placeholder
25.03.2019 09:22
Robert Lustig "Słodka pułapka. Jak wygrać z cukrem, żywnością przetworzoną, otyłością i chorobami"
Robert Lustig "Słodka pułapka. Jak wygrać z cukrem, żywnością przetworzoną, otyłością i chorobami"

Wydawnictwo Galaktyka zaprasza do zapoznania się z nowością autorstwa Roberta Lustiga "Słodka pułapka. Jak wygrać z cukrem, żywnością przetworzoną, otyłością i chorobami". Portal abcZdrowie.pl objął książkę patronatem medialnym.

„Debata na temat tego, kto lub co odpowiada za otyłość, nie doczeka się rychłego końca. Ja jednak stoję na stanowisku, że przypisywanie osobistej odpowiedzialności otyłym nie jest argumentem racjonalnym z czysto praktycznego powodu: nie przyczynia się do żadnej poprawy sytuacji.” Robert Lustig

Autor książki „Słodka Pułapka” prowadzi śledztwo, dzięki któremu uzmysławia czytelnikowi główne powody otyłości. Za głównego winnego uważa przemysł żywieniowy, który zezwala na dodawanie do pożywienia nadmiernej ilości cukru. Według autora środowisko współczesnego człowieka pełne jest przetworzonych, sztucznych produktów. To one są głównym powodem zaburzonej pracy hormonów, chorób metabolicznych i w konsekwencji otyłości, z którą boryka się alarmujący procent ludzkości.

W książce Lustig zamieszcza porady, jak mądrze i świadomie wybierać produkty, aby odzwyczaić swój organizm od zbędnych ilości cukru. Celem proponowanej przez autora diety jest uregulowanie gospodarki hormonalnej. Dzięki temu przestaniemy być niewolnikami hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu, nagrody i stresu. To one są głównymi sprawcami podjadania i przejadania się. Nad poprawą zdrowia powinniśmy zacząć pracować od zaraz. Likwidując w jadłospisie przetworzone produkty, pozytywnie wpłyniemy na zdrowie nasze i otaczających nas bliskich.

Zobacz film: "Ranking najgorszych słodyczy"

"Słodka pułapka" Robert Lustig

"Słodka pułapka" Robert Lustig

„Nasze zwyczaje żywieniowe to prosta droga do grobu. W swojej - jakże aktualnej i istotnej książce - dr Robert Lustig przedstawia dowody naukowe na toksyczne działanie cukru i katastrofalny wpływ współczesnej diety przemysłowej na hormony kontrolujące uczucie głodu i sytości, a tym samym na wagę. "Słodka pułapka" to najlepsza książka, jaką do tej pory czytałem, na temat związku między odżywianiem a zdrowiem oraz najjaśniejsze wytłumaczenie przyczyn epidemii otyłości nękającej nasze społeczeństwo”.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze