Trwa ładowanie...

Schudła 45 kg w rok. Jak wyglądało odchudzanie Laury Rosenthal? (WIDEO)

Zobacz film: "Metamorfoza w rok"

Nadwaga i otyłość to plagi naszych czasów. Przyczyn tego stanu jest wiele. Te główne to brak ruchu oraz niewłaściwa dieta składająca się przede wszystkim z wysokoprzetworzonych i wysokokalorycznych produktów, takich jak: słodycze, ciasta, napoje gazowane, alkohol, dania typu fast food czy wyroby garmażeryjne.

Do pozostałych przyczyn nadwagi i otłości zaliczamy czynniki genetyczne, fizjologiczne oraz psychiczne. Na nadwagę występującą u dzieci często mają wpływ geny rodziców. W takich rpzypadkach ogromną rolę odgrywa profilaktyka otyłości.

Czynnikiem fizjologicznym może być nadmierny apetyt, na który w dużej mierze wpływa ośrodkowy układ nerwowy. Z kolei czynnikiem psychicznym jest uzależnienie od jedzenia, o którym w Polsce wciąż mówi się stanowczo za mało.

Z czasem nadwaga może przerodzić się w otyłość, która stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia, podnosi cholesterol, ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, schorzenia pęcherzyka żółciowego, powoduje problemy z oddychaniem, zwyrodnienia stawów czy zaburzenia psychiczne. Otyłość jest również czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju chorób nowotworowych.

To dlatego tak wiele osób stara się pokonać tę chorobę i schudnąć. Przykładem osoby, która wygrała walkę z nadwagą i dziś znów cieszy się życiem jest Laura Rosenthal.

Checie poznać historię jej odchudzania? Koniecznie obejrzyjcie nasze WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.