Trwa ładowanie...

Ser koryciński wcofany ze sklepów. GIS: Jego spożycie grozi zatruciem

Państwowa Inspekcja Sanitarna informuje o wycofaniu ze sklepów Sera Korycińskiego Swojskiego. W próbkach produktów wykryto groźne bakterie. Sanepid ostrzega, że spożycie serca może spowodować zatrucie pokarmowe.

Zobacz film: "Remdesivir będzie stosowany w leczeniu SARS-CoV-2"

1. Ser Korycińki Swojski znika z półek

Podczas kontroli prowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną w próbkach sera wykryto niebezpieczne bakterie. We wszystkich z 5 badanych próbek stwierdzono obecność gronkowców koagulazo-dodatnich, w 2 z 5 próbek wykryto bakterie Listeria monocytogenes, a w jednej znaleziono enterotoksyny gronkowcowe.

Chodzi o produkty: "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego", wszystkie rodzaje, z różnymi dodatkami.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:

Producent: Zarzeccy Sp. z o.o. , 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216,

Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne,

Data produkcji: wszystkie przed dniem 30.06 i wszystkie z przedziału 13-21.07.2020 r.

Z datami spożycia przed i włącznie z datą 30.07.2020 r. oraz od 13.08.2020 do 21.08.2020 r.

Badania dotyczyły numeru partii: 30.06.2020, ale producent ze względu na zagrożenie związane ze spożyciem tych produktów podjął decyzję o o wycofaniu nie tylko tej partii, ale również szerszego asortymentu produktów również z datą produkcji po 14.07.2020 r.

2. Zjedzenie produktów grozi listeriozą

Produkcja została wstrzymana do odwołania, a w zakładach została przeprowadzona kontrola powiatowego lekarza weterynarii.

Spożycie zakażonego sera grozi zatruciem pokarmowym wywołanym przez bakterie Listeria monocytogenes. Listerioza jest groźna przede wszystkim dla kobiet w ciąży i osób z obniżoną odpornością.

Sieć sklepów Lidl przestrzega klientów przed zjedzeniem partii produktu, która może zawierać bakterie i zaleca, by sery wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.