Trwa ładowanie...

GIS wycofuje ser koryciński sprzedawany z sklepach LIDL. W produkcie wykryto bakterie Listerii

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje partię sera korycińskiego. Badania wykazały obecność bakterii Listeria monocytogenes. Oznacza to, że spożycie takiego produktu może doprowadzić do zatrucia pokarmowego.

Zobacz film: "Dieta SIRT"

1. Ser z Lidla wycofany

GIS wydała oficjalne ostrzeżenie przed spożyciem jednego z serów dostępnych na rynku. Chodzi o SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego". Obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

  • Producent – Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne
  • Data produkcji: 01.06.2020

Data produkcji jest jednocześnie numerem partii.

Należy spożyć do: 01.07.2020

(GIS)
(GIS)

2. Czym grozi spożycie sera?

Bakterie listeriozy atakują człowieka oraz zwierzęta. Szczególnie narażone na zakażenia są kozy, owce, kury, króliki oraz bydło, u których choroba prowadzi między innymi do zapalenia opon mózgowych.

3. Co zrobić z serem?

Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

Firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania produktu z rynku. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano ser oraz na stronie internetowej sklepu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.