Trwa ładowanie...

Ten przysmak może uratować Twoją pamięć

Orzechy włoskie poprawiają pamięć i mogą chronić mózg przed chorobą Alzheimera. Doładuj swoją pamięć dzięki dawce tych cudownych przeciwutleniaczy.

Czy pamiętasz czasy, gdy: Twój mózg pracował tak jak dobrze naoliwiona maszyna, a rozwiązanie krzyżówki zajmowało Ci nie więcej niż 10 min?

A dziś musisz starać się, aby zachować w pamięci imiona i daty urodzin swoich wnuków.

Jeśli jesteś seniorem i takie sytuacje wprowadzają Cię w zakłopotanie, a nawet wyprowadzają Cię z równowagi, to wiedz, że możesz sobie pomóc w prosty sposób. Okazuje się, że pewne niepozorne, ale niesamowicie zdrowe i pełne składników odżywczych orzechy mogą nawet cofnąć „licznik kilometrów w Twoim mózgu” i ponownie rozjaśnić Twoją pamięć.

W nowym badaniu opublikowanym w miesięczniku Journal of Alzheimer's Disease naukowcy regularnie podawali myszom w diecie orzechy włoskie, których ilość dla człowieka odpowiadałaby 30 gramom dziennie.

Wyniki okazały się zdumiewające. Myszy, których dieta wzbogacona była w orzechy włoskie, poprawiły swoje umiejętności uczenia się, pamięć i koordynację – a wszystko to przy jednoczesnym obniżeniu poziomu lęku.

Orzechy włoskie są pełne antyoksydantów, które według naukowców mogą chronić mózg przed uszkodzeniami spowodowanymi przez białka amyloidu, które odkładają się w mózgu w postaci płytek starczych. Prowadzi to do obumierania neuronów i rozwoju choroby Alzheimera.

Ale nawet jeśli nie martwisz się demencją lub chorobą Alzheimera, orzechy włoskie mogą być świetnym sposobem, aby utrzymać Twój mózg w dobrej kondycji, mimo upływu lat. Ponadto, orzechy włoskie mają jeszcze inną ogromną zaletę, mogą obniżyć ryzyko cukrzycy nawet o 24%!

Jeśli chcesz uchronić się przed utratą pamięci i mieć pewność, że zachowasz swoje wspomnienia, po prostu kup paczkę orzechów włoskich, delektuj się ich smakiem, czerpiąc przy tym korzyści dla mózgu.

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.