Trwa ładowanie...

Twarda woda źle wpływa na skórę i włosy. Jej picie jest jednak zdrowsze (WIDEO)

Zobacz film: "Twarda woda tworzy osady, ale jest zdrowsza!"

Okazuje się, że twarda woda wcale nie jest taka zła. Jej picie może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Twarda woda ma też wady, o których warto wiedzieć. Wszystkiego dowiesz się w naszym WIDEO.

Twarda woda tworzy osady, ale jest zdrowsza! Twardość wody określana jest przez ilość rozpuszczonego wapnia i magnezu w wodzie. W naszych domach może mieć różne stężenie.

Aby sprawdzić jaką masz wodę masz w swoim gospodarstwie użyj testu. Pasek zanurza się w wodzie na dwie sekundy i odczytuje wynik. Picie twardej wody jest bezpieczne i korzystne dla twojego zdrowia.

Osoby, które ją piją mają niższą śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Według Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej zaspokaja ona potrzeby żywieniowe. Zawiera magnez oraz wapń. Woda miękka dostarcza jedynie znikomej części tych minerałów.

Piją ją obywatele Finlandii, dlatego częściej zapadają na choroby serca lub umierają w młodym wieku. Twarda woda ma jednak niekorzystny wpływ na naszą skórę i włosy. Wysusza je oraz pozbawia wilgoci.

Może również wywoływać łupież, podrażnienia, a nawet egzemę. Ma negatywny wpływ na przedmioty gospodarstwa domowego. Tworzy na nich osad. Ubrania prane w takiej wodzie szybciej się niszczą.

Co więcej, mogą powstawać plamy na naczyniach mytych w zmywarce. Twarda woda powoduje zatykanie rur przez gromadzenie się w nich minerałów. Sprawia również pojawianie się rdzy w okolicy kranów.

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.