Trwa ładowanie...

Uwaga na sezam z Lidla! GIS wycofuje 3 partii produktu ze względu na wykrycie rakotwórczego związku

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu "Vitasia, Sezam łuskany, 50 g". Produkt może zawierać szkodliwy dla zdrowia tlenek etylenu.

Zobacz film: "Jak alkohol wpływa na żołądek?"

spis treści

1. Sezam wycofany Lidla

Zgodnie z komunikatem, który okazał się na stronie GIS-u informacje o szkodliwych związkach w produkcie zostały przekazane do Polski poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach. RASFF poinformowało, że w sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH stwierdzono obecność tlenku etylenu.

Uwaga na sezam z Lidla! GIS wycofuje 3 partii produktu ze względu na wykrycie rakotwórczego związku
Uwaga na sezam z Lidla! GIS wycofuje 3 partii produktu ze względu na wykrycie rakotwórczego związku (GIS)

Produkt został dostarczony do sieci sklepów Lidl. W dniu 23.12.2020 firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i od konsumentów.

"W związku z powyższym zapraszamy do zwrotu artykułu (również napoczętego) w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu. Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu "Vitasia, Sezam łuskany, 50 g" z datą minimalnej trwałości 02/2023, 03/2023 i 06/2023. Wszystkie inne produkty, wyprodukowane przez firmę WEIAND GmbH, a w szczególności inne rodzaje sezamu, nie są objęte wycofaniem" - poinformował Lidl na swojej stronie.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt: "Vitasia, Sezam łuskany, 50 g" z datą minimalnej trwałości 02/2023, 03/2023 i 06/2023

  • Producent: Weiand GmbH Industriestraße 25 Dissen a. T. W. 49201

  • Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

2. Czym jest tlenek etylenu?

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, jest uznawany za wiązek rakotwórczy. Jego stosowanie w produkcji żywności, wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone. Niemniej jednak tlenek etylenu sporadycznie jest wykrywany w żywności, a zwłaszcza w sezamie.

Zobacz także: Uwaga na chipsy o smaku wasabi marki Feurich. Aldi wycofuje produkt ze swoich sklepów i prosi klientów o zwroty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.