Trwa ładowanie...

W ten sposób kobieta może sprawdzić, czy naprawdę podoba się mężczyźnie

Mężczyźni jedzą znacznie więcej w towarzystwie kobiet – wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Cornella w USA. Naukowcy sugerują, że przejadanie się to – paradoksalnie – sposób na zaimponowanie kobiecie.

1. Niepohamowany apetyt atrakcyjny?

Badacze obserwowali 150 uczestników podczas obiadów w samoobsługowej włoskiej restauracji. Okazało się, że mężczyźni nakładali sobie większe porcje, gdy podczas posiłku towarzyszyły im kobiety. Jak wynika z badania, jedli wtedy nawet 93 proc. więcej pizzy i 86 proc. więcej sałatek niż w czasie lunchu z innymi mężczyznami.

Autor eksperymentu, doktor Kevin Kniffin, twierdzi, że przejadanie się to sposób na popisanie się przed płcią piękną. Nieświadomie chcą zasygnalizować kobietom, że są zdrowymi i silnymi samcami, którzy potrzebują dużych porcji.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

To paradoks, ponieważ przejadanie się prowadzi do przybierania na wadze, a to z kolei do utraty sprawności. Poza tym jedzenie zbyt dużych porcji niewątpliwie skończy się zmianami w sylwetce, które nie są uznawane za atrakcyjne przez żadną płeć.

Naukowcy ostrzegają panów przed takim zachowaniem. Objadanie się jest niezdrowe i prowadzi do nadmiernego tycia, a w konsekwencji otyłości. Nieprawidłowa waga i nadmiar tkanki tłuszczowej zwiększają ryzyko wystąpienia poważnych chorób układu krążenia, rozwoju nowotworów, a także cukrzycy.

Z wyników eksperymentu mogą skorzystać kobiety. Teraz same mogą ocenić, czy podobają się mężczyźnie – im więcej nałoży na talerz, tym większe szanse na rozwój znajomości.

2. Męskie nawyki

Badanie amerykańskich naukowców potwierdziło, że kobiety i mężczyźni mają różne nawyki żywieniowe. Panowie lubią treściwe posiłki, które dostarczają im białka i dają poczucie sytości. Kobiety mogą ograniczyć wielkość obiadu, aby zostawić sobie miejsce na słodki deser.

Potwierdzają to informacje z ośrodka badawczego w stanie Oregon. Naukowcy wykazali, że mężczyźni najbardziej lubią jeść mięso oraz drób, z kolei kobiety najchętniej wybierają owoce i warzywa. W teście okazało się, że panie częściej sięgają po jogurty, jajka, orzechy i suszone owoce.

Dr n. med. Stanisław Dulko
W ten sposób kobieta może sprawdzić, czy naprawdę podoba się mężczyźnie
W ten sposób kobieta może sprawdzić, czy naprawdę podoba się mężczyźnie (Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.