Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr inż. Agnieszka Kopacz

Zdrowotne korzyści przy odchudzaniu

Zdrowotne korzyści przy odchudzaniu
Zdrowotne korzyści przy odchudzaniu (123RF)

Odchudzanie przede wszystkim powinno odbywać się pod kontrolą wykwalifikowanego dietetyka. Właśnie wtedy można osiągnąć oczekiwane efekty, czyli wyszczuplenie sylwetki, podniesienie własnej wytrzymałości, poprawienie kondycji fizycznej oraz wyglądu skóry i włosów. Dodatkowo polepsza się samopoczucie osoby, która widzi takie skutki odchudzania. Jednak najważniejszym efektem zrzucenia wagi jest zdrowie. Odchudzanie przekłada się na wydłużenie życia oraz poprawienie jego jakości.

Badania naukowe potwierdziły, że zmniejszenie masy ciała o 10-15% u osób z nadwagą sprawia, że 90% takich osób cieszy się lepszym zdrowiem.

Stan zdrowia poprawia się przede wszystkim w zakresie:
- ciśnienia krwi,
- ograniczenia pocenia się,
- uregulowania miesiączkowania,
- ustąpienia chrapania i bezdechu występującego w nocy,
- regulacji stężenia cholesterolu LDL, HDL i trójglicerydów,
- tolerowania glukozy,
- funkcjonowania układu trawienia,
- regulacji stężenia insuliny we krwi,
- regeneracji organizmu i ustąpienia zmęczenia,
- zmniejszenia uczucia ciężkich nóg,
- ruchliwości i bólu kręgosłupa i stawów,
- ustąpienia zadyszki.

Aby rzeczywiście poczuć się lepiej, a w dodatku zrzucić zbędne kilogramy, należy udać się do dietetyka oraz poddać się badaniu składu ciała i analizie przyzwyczajeń żywieniowych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.