Trwa ładowanie...

Zrzuciła połowę wagi. Teraz walczy z nadmiarem skóry

Kayla Sue Cody ze stanu Nowy Jork zdała sobie sprawę, że pora na radykalne zmiany w jej życiu. Co było tego powodem? Młoda kobieta stanęła na wagę i okazało się, że licznik wybił prawie 130 kg. Kobieta zdecydowała się na zabieg zmniejszenia żołądka. W tym celu skonsultowała się z lekarzem, który optymistycznie zareagował na jej pomysł. Zalecił jednak ścisłą dietę przez pół roku.

Kayla po metamorfozie
Kayla po metamorfozie

- Paliłam papierosy, piłam alkohol i źle się odżywiałam. Byłam bardzo przygnębiona. Musiałam wziąć się za siebie - mówi Kayla.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

Kayla trzymała się zaleceń lekarza. Po trzech miesiącach zdrowego trybu życia i pilnowania kalorii straciła 13 kilogramów. To był przełomowy moment w procesie odchudzania dziewczyny. Uznała, że skoro sama dała radę stracić znienawidzone kilogramy, to może zrezygnować z operacji, która byłaby poważną ingerencją dla organizmu. Silna motywacja do walki z otyłością opłaciła się. Kobieta straciła łącznie prawie 64 kg! Oznacza to, że jest jej teraz o połowę mniej niż przed metamorfozą.

Kobieta schudła 64 kilogramy
Kobieta schudła 64 kilogramy

Sekretem diety, dzięki której Kalya przeszła tak spektakularną przemianę było liczenie kalorii. Kobieta spożywała dziennie 1500 kcal. Głównymi elementami jadłospisu były jajka, płatki owsiane, warzywa czy owoce. W czasach kiedy była otyła miała trudności ze znalezieniem pracy. Teraz pracuje, ale znajduje czas na trening z ćwiczeniami cardio i treningiem siłowym. Codziennie stara się ćwiczyć inną partię mięśni. Stara się też kierować "małymi celami", które są na wyciągnięcie ręki.

- Nie wiem, czy przeszłabym odchudzanie z odpowiednimi efektami, gdybym już na początku założyła, że schudnę 60 kilo. Ustawiałam przed sobą bardziej osiągalne cele takie jak 5 czy 10 kilo - pisze Kayla.

Po utracie wagi pojawił się jednak inny problem. Studentka walczy z nadmiarem skóry. Po osiągnięciu wymarzonego efektu jej ciało dalej przypominało jej o "otyłej" przeszłości. Dziewczynie zależało na tym, żeby stracić nadmiar ciała poprzez ćwiczenia. Niestety, w tym wypadku lekarze byli sceptyczni i zaproponowali jej operację. Kayla zorganizowała akcję, która ma na celu zebrać potrzebne środki. Już jej się udało uzbierać 1/5 kwoty potrzebnej do zabiegu. Trzymamy kciuki!

Kayla była zmotywowana, aby schudnąć bez konieczności ingerencji chirurgicznej
Kayla była zmotywowana, aby schudnąć bez konieczności ingerencji chirurgicznej (https://www.gofundme.com/final-step-skin-removal-surgery)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.