2 z 9Tradycyjne polskie smaki. Amino
Do wyboru mamy smaki, które znamy z domowej kuchni: rosół, pomidorowa, barszcz, gulasz. Z pewnością nazwy wywołują smaczne wspomnienia. A co ze zdrowiem?
Skład wszystkich produktów nie różni się znacząco między sobą. Makaron składa się z mąki pszennej, wody, soli oraz mieszaniny sodu, węglanu potasu i fosforanów. Jak wytwarzany jest makaron? - Po wymieszaniu składników tworzy się wielka pulpa, z której następnie formuje się 30-metrowe nitki. Te najpierw przez minutę gotuje się w temperaturze 100 stopni Celsjusza, a następnie składa w kosteczkę i podsmaża, tym razem w temperaturze 200 stopni - mówi dietetyk Katarzyna Kowalcze. Warto dodać, że makaron używany do przygotowania zupy błyskawicznej ma w składzie kilkanaście różnych substancji polepszających i konserwujących. Organizm, żeby go strawić potrzebuje znacznie więcej czasu niż w przypadku świeżego makaronu. W przeciwieństwie do zwykłego makaronu, ten z zupki chińskiej bardzo wolno się trawi. Odpowiada za to składnik składnik - tert-butylohydrochinon (TBHQ).
Pozostałe składniki to: tłuszcz palmowy, skrobia modyfikowana, sól, olej rzepakowy, przeciwutleniacze, koncentrat pomidorowy (49 proc.), sól, cukier, skrobia, wzmacniacze smaku, susz warzyw.
Zobacz także: Chcesz schudnąć? Pilnuje tego co jesz