Trwa ładowanie...

Diety od A do Z

Diety od A do Z

Dietetyka i znajomość zasad zdrowego żywienia pomagają przy leczeniu niektórych chorób i dolegliwości za pomocą określonych diet. Właściwa dieta ma ogromny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie. Zarówno nadmiar, jak i niedobór witamin, składników mineralnych oraz substancji odżywczych w diecie jest przyczyną wielu chorób. Dla przykładu zbyt duża ilość białka w diecie prowadzi do podwyższenia stężenia mocznika, potasu i fosforu we krwi. Przy niewydolności nerek nadmiar białka w diecie grozi zakwaszeniem ustroju. Z kolei dieta niskobiałkowa może prowadzić do zahamowania wzrostu i osłabienia organizmu.

Diety - zdrowie

Obecnie popularne są nie tylko diety odchudzające. Nasze zdrowie często wymusza na nas stosowanie określonych diet. Duże zmiany w diecie powoduje diagnoza cukrzycy. Właściwe menu dla cukrzyków powinno opierać się na kontrolowaniu ilości łatwo przyswajalnych węglowodanów z możliwością uwzględnienia dawek insuliny. Przyjmowanie leków to nie wszystko w przypadku diet stosowanych przez osoby chore na cukrzycę. Dobrze jest opracować plan diety, dzięki czemu nie zabraknie w niej żadnych ważnych dla zdrowia składników.

Zupełnie inaczej wygląda przygotowanie diet w przypadku alergii. Diety dla alergików muszą wykluczać uczulające produkty spożywcze. W tym wypadku również konieczne jest przygotowanie planu diety. Plan diety zapobiegnie sytuacji, w której zaskoczy nas głód i sięgniemy po zakazane produkty. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie trzymając się założonego planu w czasie diet eliminacyjnych w przypadku alergii narażamy się na poważne dolegliwości.

Również kobiety ciężarne i karmiące piersią powinny zadbać o dietę, która w tym szczególnym okresie powinna mieć odpowiednią ilość kalorii i zawierać duże ilości warzyw oraz owoców bogatych w witaminy i minerały. Z diet kobiet w ciąży należy weliminować m.in. surowe i wędzone ryby oraz sery pleśniowe, które mogą być źródłem niebezpiecznych dla dziecka bakterii. Ponadto w planie diety kobiety ciężarnej na 9 miesięcy powinna zniknąć również wątróbka, ze względu na witaminę A, która w dużych ilościach jest toksyczna dla dziecka. Kobieta w ciąży powinna zrezygnować również z alkoholu i surowych jajek.

Dobrze skomponowana dieta będzie miała również dobry wpływ na nasz wygląd. Nie chodzi tu jedynie o wygląd naszej skóry. Zdrowo się odżywiając szybko zauważymy również efekty diety na włosach. Dieta na włosy powinna być bogata w ryby morskie oraz produkty będące źródłem żelaza. W diecie na włosy powinny się zatem również znaleźć mięso, żółtka jaj, kakao oraz na przykład fasolka szparagowa. Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią dietę na włosy warto zrezygnować z kawy, przetworzonej żywności oraz fast foodu.

Dobrze skomponowana dieta będzie miała również dobry wpływ na nasz wygląd. Nie chodzi tu jedynie o wygląd naszej skóry. Zdrowo się odżywiając, szybko zauważymy również efekty diety na włosach. Dieta na włosy powinna być bogata w ryby morskie oraz produkty będące źródłem żelaza. W diecie na włosy powinny się zatem również znaleźć mięso, żółtka jaj, kakao oraz na przykład fasolka szparagowa. W diecie na włosy nie powinno również zabraknąć brokułów i szpinaku. Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią dietę na włosy, warto zrezygnować z kawy, przetworzonej żywności oraz fast foodu.

Diety - dieta białkowa

Kilka lat temu wśród modnych diet pojawiła się dieta białkowa. Dieta białkowa jest bardzo skuteczna, choć wzbudza duże kontrowersje. Dieta Dukana, bo o niej mowa, opiera się na produktach o dużej zawartości białka. Od innych diet dieta białkowa różni się tym, że nie musimy się w jej czasie głodzić, a przy okazji szybko tracimy kilogramy i zyskujemy motywację do kontynuowania diety białkowej.

Do minusów diety białkowej należą na pewno konsekwencje zdrowotne, np. dieta białkowa bardzo obciąża nerki. Ponadto należy ona do monotonnych diet i trwa bardzo długo, przez co niewiele osób jest w stanie wytrwać na niej do końca.

Składa się z 4 faz. W pierwszej fazie diety białkowej tzw. fazie ataku można jeść jedynie produkty o dużej zawartości białka i to właśnie wtedy chudniemy najwięcej. Druga faza diety tzw. naprzemienna dopuszcza spożywanie warzyw co drugi dzień. Na tym etapie diety zazwyczaj ludzie rezygnują, ponieważ dosłownie rzucają się na warzywa i ciężko im bez nich wytrzymać. W trzeciej fazie tzw. utrwalenia można wprowadzić warzywa do codziennych posiłków, natomiast faza czwarta stabilizacji obejmuje zasady zdrowego odżywiania i pozwala na kontrolowanie swojej wagi.

Diety - zasady

Przygotowując dietę odchudzającą, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Obecnie jest dostępnych wiele skutecznych diet odchudzających. Nie warto wybierać diet odchudzających, które są bardzo monotonne i zawierają mało kalorii. Koniecznie należy jednak wdrożyć dietę redukcyjną lub tzw. dietę niskoenergetyczną. Te diety odchudzające sprawią, że zdrowo stracimy na wadze i nie uzyskamy efektu jojo. Skuteczne diety to takie, w czasie których nie chodzimy głodne i nie szukamy okazji do podjadania. Ponadto dobre, skuteczne diety pozwalają na bezpieczną utratę kilogramów na stałe.

W ostatnim czasie bardzo popularna na odchudzanie stała się dieta 1000 kalorii. Założenia diety 1000 kalorii są bardzo proste. W czasie trwanie diety 1000 kalorii spożywamy ok. 1000 kalorii w postaci 5 posiłków. Posiłki powinny zawierać wszystkie potrzebne człowiekowi składniki odżywcze, jednak w mniejszych ilościach. Choć początkowe efekty mogą być bardzo zadowalające, to niestety po pewnym czasie dieta 1000 kalorii sprawia, że metabolizm zwalnia, a my doświadczamy efektu jojo.

Dobrze skomponowane diety odchudzające zapewnią również naszej skórze odpowiednią dawkę odżywienia. Tajemnica młodego wyglądu i piękna zależy nie tylko od genów czy zabiegów kosmetycznych, lecz także od właściwie skomponowanego jadłospisu. Diety odchudzające mają również duży wpływ na nasz wygląd. Stan cery może poprawić beta-karoten oraz witamina E. Te składniki odżywcze występują m.in. w marchewce, morelach, dyni, olejach roślinnych i kiełkach pszenicy. W okresie menopauzy kobiety powinny zwrócić uwagę na obecność w diecie fitoestrogenów.

Obecnie nie musimy się martwić, że źle skomponujemy dietę odchudzającą. Jeśli nie mamy wprawy, możemy kupić taką dietę online lub w specjalnych firmach cateringowych. Firmy, które sprzedają diety odchudzające, nie tylko przygotują nam plan diety, ale też przygotują i przywiozą posiłki do domu. Dostępność opcji kup dietę nie jest ograniczona tylko do dużych miast. Wystarczy dostęp do internetu, aby kupić dietę na specjalnych portalach oferujących diety odchudzające. Po kliknięciu kup dietę, podajemy informacje dotyczące naszego stanu zdrowia, aktualnej wagi i wzrostu. Na podstawie tych informacji przygotowywany jest dla nas indywidualny plan diety. Opcja kup dietę jest idealnym rozwiązaniem dla osób niemających czasu, aby przygotować plan diety, a tym bardziej posiłki. Kupno diety przy odrobinie motywacji jest gwarancję sukcesu.

Spożywając produkty bogate w błonnik, np. siemię lniane, brokuły, nasiona słonecznika, pestki dyni czy płatki zbożowe, poprawimy perystaltykę jelit, a tym samym uchronimy organizm przed toksynami powstającymi w jelicie grubym. Naszą codzienną dietę warto uzupełniać o różne suplementy, które dostarczą nam składników odżywczych. Korzystanie z suplementów jest konieczne, gdy musimy z różnych względów stosować diety eliminacyjne.

Wpływ diet na nasze zdrowie jest nieoceniony. Stosowanie zdrowych diet to podstawa dobrego samopoczucia, witalności i energii!!!