Trwa ładowanie...

Co się dzieje w organizmie, gdy pijesz colę? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się dzieje w organizmie, gdy pijesz colę?"

Cola to popularny napój, który ma jednak wielu wrogów wśród zwolenników zdrowego odżywiania. Dietetycy przestrzegają, że może powodować poważne choroby. Czy rzeczywiscie tak jest?

Zobaczcie, co się dzieje w organzimie po wypiciu coli - już po 20, 40 minutach, po godzinie. Przedstawimy również długotrwałe skutki spożywania tego popularnego napoju.

Picie coli jak wpływa na organizm? Czy cola naprawdę jest tak szkodliwa jak twierdzi większość dietetyków? Zobacz, jak reaguje organizm na porcję tego słodkiego napoju.

Po dwudziestu minutach właśnie dostarczyliśmy organizmowi dziesięć łyżeczek cukru. Dlaczego nie wymiotujemy? Napój zawiera substancje, które niwelują słodki smak coli.

Tylko dlatego nie jest nam niedobrze. Mijają kolejne minuty. Wzrasta stężenie glukozy we krwi. Następuje wyrzut insuliny, co prowokuje do pracy wątrobę, organ przetwarza cukier w tłuszcz.

Po czterdziestu pięciu minutach poprawia nam się humor i mamy więcej energii. Substancje słodzące powodują też wypłukiwanie wapnia z organizmu.

Dodatkowo odczuwamy moczopędne działanie kofeiny. Po godzinie euforia mija, następuje spadek cukru we krwi, stajemy się drażliwi i osłabieni.

Ponadto, w coli znajduje się cukier, syrop glukozowo-fruktozowy i kofeina. Częste spożywanie napoju może więc grozić nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą i otyłością.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.