Trwa ładowanie...

Co to jest Diet Coaching?

Zasady zdrowego odżywiania pozwalają nie tylko zachować figurę, ale też wpływają na stan twojego zdrowia. Diet Coaching to program dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Osoba zainteresowana podczas specjalnych sesji ze specjalistą zdobywa wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

spis treści

1. Diet Coaching

Diet Coaching to indywidualny program odżywiania zbudowany na podstawie informacji zebranych w wywiadzie z osobą zainteresowaną. W Diet Coachingu najważniejszy jest rozwój samoświadomości, a następnie zmiana nawyków, zachowań i przekonań związanych z jedzeniem. Wiedza o organizmie pomoże ci pokonać problemy ze zdrowiem i wagą. W Instytucie Świadomego Rozwoju w trakcie sesji ze specjalistą od Diet Coachingu pacjent odpowiada na zadane pytania, określa mocne i słabe strony swojego odżywiania, opowiada o swoim dotychczasowym stylu życia, stanie zdrowia, poziomie aktywności, zwyczajach kulinarnych, np.:

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

  • Czy jem, kiedy jestem głodny/a?
  • Dlaczego jem, choć nie czuję głodu?
  • Czy przyczyną jest znudzenie, samotność, złość, szczęście?
  • Czy skupiam się na jedzeniu, czy może rozprasza mnie mnóstwo rzeczy?
  • Czy stosuję się do swoich reguł i wartości? Np. jestem odpowiedzialna, ale czy biorę odpowiedzialność za swoje zdrowie?
  • Czy śmieję się tak często, jak kiedyś?

Udzielone odpowiedzi pozwolą poznać twoje mocne i słabe strony. Kiedy dowiesz się co ci przeszkadza, będziesz mogła/mógł zacząć to zmieniać. Proces świadomego wypracowania lepszych sposobów samokontroli można ująć w trzech punktach: postanawiam, decyduję, zmieniam krok po kroku. Gdy już określisz swoje cele, zacznij je realizować.

2. Zalety Diet Coachingu

Wypracowanie samokontroli pozwoli ci na lepszy kontakt ze swoim ciałem i intuicją, pomoże wziąć odpowiedzialność za samego siebie, sprawi, że odzyskasz entuzjazm i uśmiech. Uczestnictwo w procesie Diet Coachingu poprawi jakość i komfort twojego życia.

3. Diet Coaching w cukrzycy

Cukrzyca zalicza się do chorób przewlekłych, w których bardzo ważną rolę odgrywa samokontrola. Dobrze wyedukowany i poinformowany pacjent może kontrolować i wpływać na stan swojego zdrowia. Zasady samokontroli umożliwiają utrzymanie glikemii na odpowiednim poziomie. Osoby chorujące na cukrzycę muszą przestrzegać pewnych zasad odżywiania. Dieta w cukrzycy jest właściwie zbliżona do diety osoby zdrowej. Wymaga jedynie umiejętności właściwego doboru produktów i potraw, oraz konsekwencji.

I tutaj z pomocą osobom z cukrzycą przychodzi program Diet Coachingu. Specjalista – Diet Coach, początkowo daje rady dotyczące spożywanych pokarmów, sugeruje co jeść i kiedy. Dużo ważniejsza jednak jest wiedza, którą zdobywa pacjent. To dzięki niej może on sam opracować swój własny, zgodny z celami (dieta odchudzająca, dieta dla cukrzyka itd.) i stylem życia plan odżywiania. Specjaliści od Diet Coachingu służą też profesjonalną pomocą i wsparciem podczas chwil załamania i kryzysów, które mogą zdarzyć się w trakcie.

Co to jest Diet Coaching?
Co to jest Diet Coaching? (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.