Trwa ładowanie...

Cynamon na problemy z trawieniem

Nowe badania australijskich ekspertów wykazały kolejne pozytywne właściwości cynamonu dla zdrowia. Okazuje się, że dodawanie tej przyprawy do jedzenia ochładza organizm, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania układu trawiennego.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

1. Testy na zwierzętach

Naukowcy z RMIT's School of Engineering w Australii do testów wykorzystali świnie. W ten sposób pokazali, jak cynamon wpływa na prawidłową pracę żołądka.

Gdy zwierzęta jedzą, w ich żołądku zwiększa się objętość dwutlenku węgla. Inaczej jest jednak w przypadku, gdy do jedzenia dodawany jest cynamon. Przyprawa ta zmniejsza obecność gazów oraz chłodzi, co przyspiesza procesy trawienne.

To jednak nie wszystko. Cynamon obniża temperaturę całego organizmu, co wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Wyniki tego eksperymentu mogą być pierwszym krokiem w leczeniu cynamonem problemów trawiennych u ludzi. Potwierdzić to mogą jednak tylko dodatkowe badania.

Cynamon może pozytywnie wpłynąć na zdrowie i zwalczyć problemy trawienne
Cynamon może pozytywnie wpłynąć na zdrowie i zwalczyć problemy trawienne (123rf)

Testy na zwierzętach to część większego projektu, którego celem jest wyjaśnienie pracy jelit. Pomocą w badaniach są kapsułki z czujnikami oraz inteligentne tabletki umożliwiające podgląd funkcjonowania narządów wewnętrznych.

2. Właściwości cynamonu

Lecznice działanie cynamonu znane jest od dawna. To doskonałe źródło antyoksydantów wykazujące właściwości przeciwzapalne i odchudzające. Przyprawa ta obniża także poziom glukozy we krwi i przyspiesza metabolizm. Warto ją dodawać kawy, deserów, owsianki i koktajli.

To musisz wiedzieć

 Ewa Kozłowska
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.