Trwa ładowanie...

Herbata jako środek na odchudzanie

Herbata to świetny środek na odchudzanie! Tak przynajmniej twierdzą producenci tabletek i innych preparatów wspomagających odchudzanie. Ale czy renoma herbaty jako cudownego środka na odchudzanie jest słuszna?

spis treści

1. Herbata a odchudzanie

Badania właściwości herbaty nie pozostawiają złudzeń: herbata nie działa na tkankę tłuszczową ani na cellulit oraz nie zapobiega wchłanianiu tłuszczów. To najlepsze zioła na odchudzanie. Oczywiście są również badania, które potwierdzają właściwości odchudzające herbaty. Jednak trzeba do nich podchodzić z dużą rezerwą, ponieważ były to badania przeprowadzane na otyłych myszach mających cukrzycę. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że herbata może i nie ma właściwości odchudzających, ale też nie doda nam kilogramów: jedna filiżanka to tylko 2 kalorie.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Czytaj więcej

2. Zalety herbaty

Nie należy jednak całkowicie odrzucać herbaty. Napój ten może być idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej. Po pierwsze istotne jest, alby bardzo dużo pić podczas diety. Pomaga to oczyścić organizm z toksyn. Jest to szczególnie wskazane, jeśli stosujemy dietę wysokoproteinową. Jeżeli masz już dość ciągłego picia wody, zielona herbata jest najlepszą alternatywą. Co więcej, filiżanka herbaty może łagodzić zbyt duży apetyt. Inną zaletą herbaty jest zawarta w niej teina, bardziej znana pod nazwą kofeiny. Ten naturalny środek pobudzający pomoże uniknąć skoków ciśnienia i innych drobnych dolegliwości związanych ze stosowaniem diety niskokalorycznej.

3. Antyoksydanty w herbacie

Nawet jeśli herbata nie ma właściwości odchudzających, bogactwo zawartych w niej antyoksydantów ma dobroczynne działanie dla naszego organizmu: zapewnia ochronę dla serca, kości, a nawet skóry. Najlepiej jest połączyć spożywanie herbaty, owoców i warzyw w celu zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów i oligoelementów. A jeśli naprawdę chcesz schudnąć, nie zapominaj o aktywności fizycznej: co najmniej pół godziny szybkiego marszu dziennie.

Herbata jako środek na odchudzanie
Herbata jako środek na odchudzanie (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.