Trwa ładowanie...

Dlaczego prawdziwy mężczyzna nie powinien pić piwa?

Piwo to niemal nieodłączny element większości spotkań towarzyskich. Ten złocisty trunek ukochali sobie mężczyźni, często nieświadomi, że zawarte w nich substancje mogą poważnie namieszać w ich organizmie i czynić coraz bardziej podobnym do... kobiety. Czym są fitoestrogeny i w jaki sposób wpływają na mężczyznę?

spis treści

1. Pułapka zawarta w chmielu

Według naukowców częste picie piwa może niekorzystnie oddziaływać na pożycie seksualne, a wszystko to za sprawą chmielu. Zawarte w nim substancje, tzw. fitoestrogeny, wykazują działanie podobne do estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Regularne picie piwa przez mężczyzn może być w związku z tym przyczyną zmniejszenia wydzielania testosteronu. Jego mała ilość w organizmie mężczyzny może powodować problemy z potencją.

Zobacz film: "Co na otyłość brzuszną?"

Dodatkowo alkohol powoduje rozrzedzenie krwi, co może skutkować zaburzeniami erekcji, a w dłuższym wymiarze czasu nawet impotencją. Z powodu obniżenia się poziomu testosteronu mężczyzna traci zainteresowanie seksem i coraz częściej odczuwa niechęć przed intymnymi zbliżeniami. A stąd już krótka droga do prawdziwych kłopotów w związku.

2. Zanim sięgniesz po kolejną butelkę...

W wyniku działania fitoestrogenów ciało mężczyzny stopniowo nabiera cech kobiecych. Można zauważyć u niego wyraźną utratę masy mięśniowej i nadmierne odkładanie się tłuszczu w różnych częściach ciała, głównie wokół talii oraz brzucha, chociaż zmiany mogą dotyczyć też pośladków i ud. Mężczyźni mogą zaobserwować u siebie również mniejsze owłosienie na ciele i tym samym m.in. brak potrzeby codziennego golenia twarzy.

Ale to nie wszystkie przypadłości, które grożą mężczyznom nadmiernie spożywającym piwo. U wielu z nich może pojawić się typowo kobieta przypadłość, czyli tzw. cellulit, który jest wynikiem złego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w obrębie tkanki podskórnej. Zaburzenia hormonalne mogą być również przyczyną ginekomastii, która powoduje pojawienie się tzw. „męskich piersi” w wyniku rozrostu tkanki gruczołowej i tłuszczowej.

Specjaliści podkreślają, że sporadyczne picie piwa nie powinno przynieść zauważalnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia, jednak spożywanie go w nadmiernych ilościach może doprowadzić u mężczyzny do poważnych zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Zanim więc sięgniesz po następne piwo, zastanów się, czy nie jest to o jedno za dużo...

Dlaczego prawdziwy mężczyzna nie powinien pić piwa?
Dlaczego prawdziwy mężczyzna nie powinien pić piwa? (Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.