Trwa ładowanie...

Folia aluminiowa zagraża zdrowiu! Przestań po nią sięgać

Używasz folii aluminiowej do pieczenia lub grillowania mięs i warzyw? Przeczytaj ten artykuł! Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed jej szkodliwym działaniem.

Ostatnie badania naukowców potwierdziły, że stosowanie folii aluminiowej do przygotowywania potraw i jej podgrzewanie przyczynia się do wielu chorób.  Jak się okazuje, aluminium gromadzi się w kościach i mózgu, co skutkuje zwiększonym ryzykiem pojawienia się choroby Alzheimera i osteoporozy.

Substancja ta po wniknięciu do naszego mózgu powoduje zaburzenia pamięci, funkcji poznawczych i przyspiesza pojawienie się demencji, która jest nieodwracalna.

Zobacz film: "Kurczak w czerwonym curry z ryżem"

Naukowcy informują, że ludzki organizm toleruje aluminium tylko w niewielkich ilościach, jednakże jeżeli przesadzamy ze stosowaniem tego artykułu spożywczego możemy narazić się na poważne i nieuleczalne choroby.

Inne organizacje zdrowotne także opublikowały artykuły o szkodliwości aluminium, ostrzegając tym samym osoby, które go używają. Są to Agencja od Toksycznych Substancji oraz Departament Rolnictwa USA.

Jeśli wykorzystujesz folię aluminiową również do przechowywania żywności, skorzystaj z zamienników, jakimi są torebki papierowe lub papier śniadaniowy.

Folia aluminiowa zagraża zdrowiu! Przestań po nią sięgać
Folia aluminiowa zagraża zdrowiu! Przestań po nią sięgać (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.