Trwa ładowanie...

GIS wycofuje rodzynki sprzedawane w sklepach Biedronka. Wykryto w nich dwutlenek siarki

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży trzech partii produktu "Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400 g". Badania wykazały, że rodzynki zawierają dwutlenek siarki, mogący powodować reakcję alergiczną.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

1. Rodzynki wycofane ze sprzedaży

Jak poinformowała Państwowa Inspekcja Sanitarna, w ramach urzędowej kontroli żywności zostały pobrane próbki z 3 partii rodzynek. Podczas badania stwierdzono obecność dwutlenku siarki na poziomie 13,3 mg/kg, 14,6 mg/kg oraz 17,5 mg/kg. Na opakowaniu produktu nie była zadeklarowana obecność tej substancji alergennej. Na etykiecie produktu zawarto nieprawdziwą informację "bez dodatku substancji konserwujących".

Trzy partie rodzynek wycofano ze sprzedaży
Trzy partie rodzynek wycofano ze sprzedaży

Produkt "Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400g" nie powinny spożywać osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny, gdyż może to doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej.

2. Dwutlenek siarki w jedzieniu

Państwowa Inspekcja Sanitarna wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, w jaki sposób w produkcie znalazł się dwutlenek siarki.

(GIS)

Producent rodzynek Atlanta Poland S.A. zwrócił się do Jeronimo Martins Polska S.A. (sieć sklepów Biedronka) o zablokowanie sprzedaży partii 945.0/88315B i 903.0/87851B do czasu otrzymania dodatkowych wyników badań.

Firma Bakalland S.A. otrzymała urzędowy zakaz wprowadzania do obrotu partii 10J.2006.71.

Zobacz także: GIS znowu wycofuje olej Rizi. Przekroczono dopuszczalny poziom estrów glicydowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.