Trwa ładowanie...

Jak alkohol wpływa na zdrowie? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak alkohol wpływa na zdrowie?"

Alkohol szkodzi zdrowiu i każdy ma tego świadomość. Jednak przyjmowany w rozsądnych ilościach może wspomóc pracę serca i poprawić funkcjonowanie całego organizmu. Jednak w jaki sposób alkohol wpływa na nasze zdrowie?

Jaka jest bezpieczna dla naszego zdrowia ilość alkoholu? O alkoholu opowiada dr n. med. Marcin Basiak. Czy piwo działa na organizm inaczej niż inne napoje z alkoholem? Piwo należy traktować tak jak każdy inny alkohol.

Jeżeli chodzi zaś o jakieś skutki zdrowotne to jest bardzo silnym podwyższaczem trójglicerycerów, czyli frakcji cholesterolu. Jeżeli chodzi zaś o jakieś skutki zdrowotne to jest bardzo silnym podwyższaczem trójglicerydów, czyli frakcji cholesterolu.

Takiej złej frakcji, która jest wchłaniana również z pokarmem. Dawka alkoholu a jego spalanie? Kinetyka alkoholu to kinetyka zerowego rzędu, ale żeby powiedzieć to w sposób jasny i precyzyjny. Ona nie zależy od stężenie alkoholu jaki jest w organizmie człowieka.

Co to oznacza? Oznacza to, że w przypadku innych substancji, które nie podlegają takiego metabolizmowi. Im więcej substancji się przyjmie tym, ona szybciej rozpoczyna swój metabolizm.

W przypadku alkoholu, mówimy o tym, że im więcej alkoholu spożyjemy, tym dłuższy czas on będzie się wypłukiwał z organizmu człowieka. Czy można łączyć leki z alkoholem? Alkohol metabolizowany jest przez wątrobę.

Przez układ cytochromu 450, przez który jest również metabolizowanych jest bardzo dużo leków. Jeżeli mówimy o wpływie czy połączeniu alkoholu z lekami to oczywiście nie powinno łączyć się leków ze spożywaniem alkoholu.

Duże metaanalizy, przeprowadzone na świecie mogą sugerować, że niewielkie spożywanie alkoholu może zapobiegać, czy też opóźniać występowanie niektórych chorób. Mówi się o osteoporozie, mówi się o wolniejszym procesie choroby Parkinsona, mówi się o wolniejszym przebiegu choroby Alzheimera.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.