Trwa ładowanie...

Jak dieta śródziemnomorska poprawia erekcję?

Mężczyźni w średnim wieku borykający się z wysokim ciśnieniem krwi i zaburzeniami erekcji zaczęli stosować dietę śródziemnomorską. Zmiana nawyków żywieniowych poprawiła stan ich zdrowia. Okazało się, że mieli znacznie wyższy poziom testosteronu, lepszą zdolność wysiłkową i wydajność erekcji niż ich rówieśnicy.

Zobacz film: "Czemu nie możemy schudnąć?"

spis treści

1. Dieta śródziemnomorska pozytywnie wpływa na erekcję

Dieta śródziemnomorska kładzie duży nacisk na spożywanie owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, oliwy z oliwek. Można zjeść niewielkie ilości nabiału. Należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa.

W badaniu wzięło udział 250 mężczyzn. Wyniki zostały przedstawione na ostatnim Kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dzięki zastosowaniu diety śródziemnomorskiej u badanych osób zauważono lepszy przepływ krwi do serca.

"Wydaje się być prawdopodobne, że ten schemat żywieniowy może poprawić sprawność i erekcję poprzez poprawę funkcji naczyń krwionośnych i ograniczenie spadku testosteronu, który występuje w średnim wieku" – informuje Athanasios Angelis, MD, z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Ateńskiego w Grecji.

"Odkrycia sugerują, że dieta śródziemnomorska może odgrywać rolę w utrzymaniu kilku parametrów zdrowia naczyń i jakości życia oraz u mężczyzn w średnim wieku z nadciśnieniem i zaburzeniami erekcji ” - dodaje.

Athanasios Angelis poleca, aby potraktować dietę śródziemnomorską jako podstawowy parametr leczenia nadciśnienia i zaburzeń erekcji.

"Radzimy wszystkim naszym pacjentom, aby uważali na spożycie soli i starali się regularnie ćwiczyć" - wyjaśnia.

Joseph Whittaker, dietetyk kliniczny z University of Worcester w Wielkiej Brytanii, współautor powiązanego badania na temat tłuszczu w diecie i testosteronu powiedział, że przeprowadzone badanie jest dowodem na to, że dieta śródziemnomorska chroni przed zaburzeniami erekcji.

"Ten sposób odżywiania poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, dzięki czemu może stać się leczeniem pierwszego wyboru o niskim ryzyku dla tych trzech patologii (niski testosteron, zaburzenia erekcji, zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych), które tak często współistnieją” - wyjaśnia Joseph Whittaker.

2. Trzeba powtórzyć badania

Zdaniem dietetyka klinicznego większość dotychczasowych badań ma charakter obserwacyjny. Mężczyźni stosujący dietę śródziemnomorską są prawdopodobnie osobami dbającymi o zdrowie. Ćwiczą, dobrze śpią, mają niski poziom stresu itp. Z tego powodu według dietetyka trudno stwierdzić, czy pozytywne wyniki badań były efektem diety czy zdrowych nawyków.

Joseph Whittaker w związku z tym sugeruje, aby powtórzyć pozytywne wyniki badań obserwacyjnych.

"Dieta śródziemnomorska prawdopodobnie poprawi twoje zdrowie, więc wypróbowanie jej w celu uzyskania erekcji (przed rozpoczęciem przyjmowania leków) jest realną opcją” - wyjaśnia.

Z wcześniejszych badań wynika, że tłuszcz w dietetycznych potrawach i oliwa z oliwek mogą zwiększyć poziom testosteronu. Orzechy pozytywnie wpływają na erekcję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.