Trwa ładowanie...

Jak dieta śródziemnomorska poprawia erekcję?

Mężczyźni w średnim wieku borykający się z wysokim ciśnieniem krwi i zaburzeniami erekcji zaczęli stosować dietę śródziemnomorską. Zmiana nawyków żywieniowych poprawiła stan ich zdrowia. Okazało się, że mieli znacznie wyższy poziom testosteronu, lepszą zdolność wysiłkową i wydajność erekcji niż ich rówieśnicy.

spis treści

1. Dieta śródziemnomorska pozytywnie wpływa na erekcję

Dieta śródziemnomorska kładzie duży nacisk na spożywanie owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, oliwy z oliwek. Można zjeść niewielkie ilości nabiału. Należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

W badaniu wzięło udział 250 mężczyzn. Wyniki zostały przedstawione na ostatnim Kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dzięki zastosowaniu diety śródziemnomorskiej u badanych osób zauważono lepszy przepływ krwi do serca.

"Wydaje się być prawdopodobne, że ten schemat żywieniowy może poprawić sprawność i erekcję poprzez poprawę funkcji naczyń krwionośnych i ograniczenie spadku testosteronu, który występuje w średnim wieku" – informuje Athanasios Angelis, MD, z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Ateńskiego w Grecji.

"Odkrycia sugerują, że dieta śródziemnomorska może odgrywać rolę w utrzymaniu kilku parametrów zdrowia naczyń i jakości życia oraz u mężczyzn w średnim wieku z nadciśnieniem i zaburzeniami erekcji ” - dodaje.

Athanasios Angelis poleca, aby potraktować dietę śródziemnomorską jako podstawowy parametr leczenia nadciśnienia i zaburzeń erekcji.

"Radzimy wszystkim naszym pacjentom, aby uważali na spożycie soli i starali się regularnie ćwiczyć" - wyjaśnia.

Joseph Whittaker, dietetyk kliniczny z University of Worcester w Wielkiej Brytanii, współautor powiązanego badania na temat tłuszczu w diecie i testosteronu powiedział, że przeprowadzone badanie jest dowodem na to, że dieta śródziemnomorska chroni przed zaburzeniami erekcji.

"Ten sposób odżywiania poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, dzięki czemu może stać się leczeniem pierwszego wyboru o niskim ryzyku dla tych trzech patologii (niski testosteron, zaburzenia erekcji, zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych), które tak często współistnieją” - wyjaśnia Joseph Whittaker.

2. Trzeba powtórzyć badania

Zdaniem dietetyka klinicznego większość dotychczasowych badań ma charakter obserwacyjny. Mężczyźni stosujący dietę śródziemnomorską są prawdopodobnie osobami dbającymi o zdrowie. Ćwiczą, dobrze śpią, mają niski poziom stresu itp. Z tego powodu według dietetyka trudno stwierdzić, czy pozytywne wyniki badań były efektem diety czy zdrowych nawyków.

Joseph Whittaker w związku z tym sugeruje, aby powtórzyć pozytywne wyniki badań obserwacyjnych.

"Dieta śródziemnomorska prawdopodobnie poprawi twoje zdrowie, więc wypróbowanie jej w celu uzyskania erekcji (przed rozpoczęciem przyjmowania leków) jest realną opcją” - wyjaśnia.

Z wcześniejszych badań wynika, że tłuszcz w dietetycznych potrawach i oliwa z oliwek mogą zwiększyć poziom testosteronu. Orzechy pozytywnie wpływają na erekcję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jak dieta śródziemnomorska poprawia erekcję?
Jak dieta śródziemnomorska poprawia erekcję? (Getty )
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.