Trwa ładowanie...

Jak przetrwać święta będąc na diecie? Zapytaliśmy specjalistę ds. żywienia (WIDEO)

Zobacz film: "Jak przetrwać święta będąc na diecie?"

Powinniśmy tak naprawdę rozpocząć się dzień od śniadania, tak powinniśmy zjeść pełnowartościowe śniadanie. Następnie, żeby zmniejszyć tą ilość kalorii w ciągu dnia spożywajmy tutaj przykładowo jakieś warzywa pokrojone w słupki czy pijmy jakieś herbaty ziołowe, tak aby po prostu ten głód na sam wieczór nie był jak największy, abyśmy się nie przejadali.

A dzięki takiemu zabiegowi pozwoli nam to na zaoszczędzenie kalorii w ciągu dnia i spożycie tej ilości kalorii wieczorem, tak. Kolację najlepiej jakbyśmy zaczęli tak naprawdę jak najwcześniej bo oczywiście wiadomo, mimo tego, że ten dzień jest wyjątkowy no ale jednak zmiany pory snu się nie zmieniają a warto pamiętać, żeby ten ostatni posiłek na pewno spożyć te dwie, trzy godziny przed snem.

Natomiast tak jak tutaj wspominałem jeżeli zjemy mniejszą ilość kalorii w ciągu dnia, ale tak żeby się nie głodzić, ponieważ kiedy będziemy się głodzić na pewno będziemy bardziej chętni do zjedzenia większej ilości tych potraw na sam wieczór. Musimy pamiętać, że nasza dieta w każdym dniu powinna być umiarkowana, czyli powinniśmy spożywać ilość taką jaka jest wystarczajaca, tak żebyśmy od stołu odchodzili nie w pełni najedzeni, przejedzeni, pamiętajmy o tym, że święta to nie czasy tak naprawdę przejadania się, ale czas do spędzenia świąt z rodziną.

Oczywiście czeka na nas wiele pokus, ale pamiętajmy, że zawsze umiar będzie miał tutaj znaczenie, więc może zamiast zjadania dużej porcji ciastka warto zjeść połowę, tak, to jak sama świąteczna tradycja nakazuje dzielenie się, może zjedzmy ta porcje z kimś we dwoje, żebyśmy posmakowali wszystkich potraw z tego wigilijnego stołu.

Zobacz także: Choroby, na które może narażać cię twoja grupa krwi

Święta na diecie nie muszą oznaczać rezygnacji ze swoich ulubionych potraw
Święta na diecie nie muszą oznaczać rezygnacji ze swoich ulubionych potraw
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.