Trwa ładowanie...

Kawa czy herbata? (WIDEO)

Zobacz film: "Kawa czy herbata?"

Ludzie dzielą się zazwyczaj na dwie grupy. Jedna z nich to miłośnicy kawy, a druga herbaty. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, na pewno nie wyobrażasz sobie poranka bez kubka swojego ulubionego napoju. Obejrzyj wideo.

Wiele osób ma problem z wybraniem swojego ulubionego napoju i w ciągu dnia zazwyczaj pije je naprzemiennie. Co prawda, najczęściej każdy ma swój ulubiony rodzaj kawy, a szafkę pełną herbat, różniących się od siebie smakiem i aromatem.

Istnieją też herbaty lecznicze, na przykład na niestrawność, trawienie czy uspokojenie. Pod tym względem herbata ma przewagę i to po nią sięgniemy w przypadku bólu brzucha czy wzdęć.

Kawa natomiast wygrywa rano, kiedy nie potrafimy się obudzić. Po gorącej filiżance napoju nabieramy motywacji i chęci do życia, a nasze ruchy stają się szybsze.

To również kawa gości na stołach podczas rodzinnych i przyjacielskich spotkań, jako dodatek do ciast i słodkich deserów. Kawa czy herbata - co jest lepsze?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, szczególnie kiedy nie musimy podejmować tego wyboru. Najlepiej korzystać z obu napojów, delektować się ich smakiem i umilać sobie dzień.

Każdy z nich ma wady i zalety, ale też ogromne grono zwolenników. Sklepowe półki uginają się od ciężaru słoików z kawą mieloną i rozpuszczalną, smakową i bez kofeiny.

A tuż obok najczęściej można zobaczyć bogactwo herbat czarnych, zielonych, białych i czerwonych, z dodatkiem różnych owoców i w różnych opakowaniach. Trudno przejść obok nich obojętnie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.