Lipoliza iniekcyjna – kiedy warto zdecydować się na zabieg?
Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z różnych części ciała. Jej plusem jest bez wątpienia nieinwazyjność. Celem zabiegu jest redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie ciała. Metoda ta stanowi świetne uzupełnienie procesu odchudzania. Na czym polega zabieg lipolizy i kiedy warto się na niego zdecydować?
1. Co to jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej mieszaniny dwóch preparatów: roztworu fosfatydylocholiny, tj. naturalnej substancji pozyskiwanej z ziaren soi oraz deoksycholatu, czyli soli żółciowej, które niszczą komórki tłuszczowe.
W efekcie dochodzi do lipodestrukcji, co oznacza, że tłuszcz z komórek zostaje usunięty, a następnie wydalony z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.
Uszkodzone i puste komórki tłuszczowe zastępowane są tkanką włóknistą, dzięki czemu skóra na obszarze poddanemu zabiegowi ulega obkurczeniu.
2. Lipoliza iniekcyjna – wskazania do zabiegu
Zabieg ten polecany jest osobom szczupłym lub z niewielkim miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować przy pomocy ćwiczeń fizycznych lub diety. Trzeba jednoznacznie podkreślić, że lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem odchudzającym, ale modelującym sylwetkę.
Jakie są wskazania i na jakich partiach ciała przeprowadza się lipolizę?
- podwójny podbródek;
- worki pod oczami;
- nadmiar tkanki tłuszczowej na policzkach;
- ginekomastia męska;
- tłuszczaki;
- gruby, otłuszczony, tzw. byczy kark;
- ramiona w okolicy tricepsu;
- fałdy na plecach, tzw. boczki;
- nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu;
- biodra;
- fałdy podpośladkowe;
- zewnętrzna i wewnętrzna strona ud;
- okolice kolan.
3. Lipoliza iniekcyjna – na czym polega zabieg?
Do tkanki tłuszczowej, przy pomocy bardzo cienkiej igły, wstrzykuje się mieszaninę dwóch substancji niszczących komórki tłuszczowe, a następnie, celem równomiernego rozprowadzenia preparatów, przeprowadza się masaż.
Ból w trakcie zabiegu nie jest intensywny, choć ostrzyknięcie może wywołać uczucie pieczenia i swędzenia. Zabieg, w zależności od obszaru, trwa od 30 do 60 minut.
4. Efekty lipolizy iniekcyjnej
Lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób borykających się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Niestety zabieg ten nie sprawdzi się u tych, którzy chcą pozbyć się dużej ilości komórek tłuszczowych.
Efekty lipolizy w postaci zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej można zauważyć już po upływie 3 tygodni od czasu jego wykonania. Rezultaty, jakie można osiągnąć, to najczęściej utrata 2-4 centymetrów w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
U pacjentów szczupłych, z niewielką ilością komórek tłuszczowych zwykle wystarcza przeprowadzenie 1-2 zabiegów do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Jeśli tkanka tłuszczowa jest grubsza, zazwyczaj należy wykonać serię 3-6 zabiegów w 3-6 tygodniowych odstępach czasu, by wymodelować i wyszczuplić ciało.
Trzeba jednak podkreślić, że ostateczny efekt uzależniony jest od samego pacjenta – jego stylu życia, sposobu odżywiania i aktywności fizycznej.
Nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zdecyduj się na zabieg lipolizy iniekcyjnej, by móc cieszyć się wymodelowaną, wyszczuploną i smukłą sylwetką.