Trwa ładowanie...

Najskuteczniejsza dieta – DASH, zasady, żywienie

Avatar placeholder
12.04.2021 10:28
Najskuteczniejsza dieta – DASH, zasady, żywienie
Najskuteczniejsza dieta – DASH, zasady, żywienie

Wielu ludzi szuka diety, która w szybki i skuteczny sposób pomoże pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Na dobrą sprawę powinniśmy stosować odpowiedni sposób żywienia, by dostarczać organizmowi odpowiednich substancji odżywczych i minerałów, a schudnięcie traktować jako miły „efekt uboczny”. Na szczęście pojawił się taki sposób żywienia, który spełni wszystkie te oczekiwania, i który jest najskuteczniejszą dietą.

spis treści

1. Skuteczność diety DASH

Jeden z amerykańskich tygodników opracował najskuteczniejszą dietę DASH. Zasadza się ona na stosowaniu produktów zbożowych, owoców, warzyw, a także przetworów z mleka. Nie zaleca się w tym systemie stosowania soli. Za to zachęca się do kupowania produktów nieprzetworzonych.

Najpopularniejsze diety XX wieku
Najpopularniejsze diety XX wieku [7 zdjęć]

Zarówno trendy żywieniowe, jak i ideały piękna zmieniają się wraz z upływem czasu, ale historia odchudzania

zobacz galerię
Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

2. Zasady skutecznej diety

Stosując tę dietę powinno się zrezygnować z czerwonego mięsa, białego pieczywa, a także ze słodyczy.

Częstotliwość żywienia sprowadza się do zaplanowania trzech głównych posiłków i cztery przekąski między nimi. Za dobre sprawowanie i przestrzeganie zasad, można zjeść kostkę czekolady lub miód. Zaowocuje to skutecznością diety.

Specjaliści są ze sobą zgodni – dieta DISH jest dietą najskuteczniejszą. Wpływa pozytywnie na zdrowie, a także pozwala schudnąć. Przede wszystkim jej dobroczynne działanie polega na obniżaniu ciśnienia krwi. Skrupulatność stosowania tej diety może działać leczniczo. Pierwsze efekty tej najskuteczniejszej diety są zauważalne już po dwóch tygodniach jej stosowania.

Jest świetna dla tych, którzy borykają się z wysokim cholesterolem, a to za sprawą faktu, że jest niska w zawartość szkodliwych tłuszczów, a zamiast nich stosuje się te roślinne.

12 sposobów na odchudzanie bez diety
12 sposobów na odchudzanie bez diety [12 zdjęć]

Odchudzanie nie musi być męczące. Wszystko zależy od tego, jak podejdziesz do procesu pozbywania się

zobacz galerię

 

3. Żywienie w diecie DISH

DISH to najlepsza dieta, ponieważ nakazuje drastycznie ograniczyć sól. Zwłaszcza zawarty w niej sód. Powód jest prosty – to ona podnosi ciśnienie. Ponadto spożywanie soli jest główną przyczyną gromadzenia się wody w organizmie. Zamienia się ją na wariant, który jest w składzie na przykład serów. W tej najskuteczniejszej diecie można spożyć dziennie maksymalnie pół łyżeczki soli. Warto zamienić ją na inne przyprawy.

Przechodząc na tę najskuteczniejszą dietę, możemy być pewni, że będziemy mieli odpowiednią dawkę magnezu i potasu. Są one niezbędne do prawidłowego działania organizmu, dlatego ich uzupełnienie to sukces. Mają zbawienny wpływ na układ krwionośny.

Za najskuteczniejszą dietę uznawana jest dieta DASH.
Za najskuteczniejszą dietę uznawana jest dieta DASH.

Zaleca się tę najskuteczniejszą dietę, bo zawiera orzechy, warzywa strączkowe. Dobrze jest jeść szpinak, banany, ziemniaki, a także fasolę czerwoną i pomidory. Podczas diety DASH spożywa się dużo mleka, a także przetworów z niego. Zaleca się jeść nabiał kilka razy dziennie, ale wybierać te niskotłuszczowe produkty. Dobrze jest zatem jeść mleko, sery, kefiry i jogurty. Warto zapatrzeć się także w odpowiednie węglowodany, czyli w pełnoziarniste pieczywo, używać mąki z grubego przemiału. Warto jeść dużo kasz i makaronu, tyle, że ciemnego.

Ta dieta jest najskuteczniejsza, bowiem jest bogata w błonnik, który pozytywnie wpływa na pracę układu trawiennego, a także ogranicza przyjmowanie cukru. Nie należy zapominać o dostarczaniu do organizmu odpowiedniej porcji płynów.   

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze