Trwa ładowanie...

Nalewka z jeżyn – właściwości prozdrowotne, walory jeżyn

Nalewka z jeżyn to nie tylko słodki, domowej roboty alkohol w wielu przypadkach to także środek leczniczy. Bardzo często nalewka z jeżyn jest wsparciem przy schorzeniach układu krążenia, dlatego, że nie tylko wzmacniają mięsień sercowy, ale także redukują niebezpieczeństwo miażdżycy. Według niektórych kobiet nalewka z jeżyn łagodzi przykre objawy PMS, a nawet menopauzy. Jest to nalewka, która posiada wiele właściwości zdrowotnych i jest dość prosta w przygotowaniu.

Zobacz film: "Ekologiczne warzywa i owoce"

spis treści

1. Właściwości prozdrowotne nalewki z jeżyn

Nalewka z jeżyn działa nie tylko napotnie, ale także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dlatego jest to idealne rozwiązanie na wsparcie leczenia w czasie przeziębienia i grypy. Można wypić 1 czy 2 łyżki nalewki w momencie, kiedy pojawia się katar, ból gardła czy gorączka. Nalewka z jeżyn może być też dolana do herbaty. Po jej wypiciu należy położyć się do łóżka, ponieważ mogą pojawić się duże poty.

Nalewka z jeżyn działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie
Nalewka z jeżyn działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie

Nalewka z jeżyn zawiera estrogeny roślinne, które działają podobnie jak hormony kobiece, dlatego nalewka sprawdzi się przy minimalizowaniu typowych objawów nie tylko PMS, ale także menopauzy. Nalewka z jeżyn ma właściwości, które znacznie obniżają dokuczliwe uderzenia gorąca.

Według niektórych nalewka z jeżyn to źródło antyoksydantów, które niszczą rodniki prowadzące do chorób nowotworowych. Dlatego uważa się, że nalewka z jeżyn pita oczywiście w umiarkowanych dawkach jest naturalnym środkiem przy profilaktyce nowotworowej. Nalewka z jeżyn wpływa pozytywnie na układ krążenia, a także powoduje, że praca serca jest unormowana. Dodatkową zaletą, jaką posiada nalewka z jeżyn jest to, że zawiera w dużej ilości witaminę C, która nie tylko zwiększa elastyczność naczyń, ale także je uszczelnia.

To też warto wiedzieć

2. Walory jeżyn

Nalewka z jeżyn może mieć różne składniki dla przykładu miód, ale sztandarowym składnikiem są naturalnie jeżyny. Nalewka z jeżyn to wiele prozdrowotnych właściwości właśnie ze względu na jeżyny, które są nie tylko źródłem błonnika, ale także przyspieszają przemianę materii. Nie tylko owoc ma właściwości odżywcze, napar wykonany z liści działa przeciwbiegunkowo, ale także może obniżyć gorączkę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.