Trwa ładowanie...

Odchudzanie w biurze

Avatar placeholder
18.04.2019 09:20
Odchudzanie w biurze
Odchudzanie w biurze (123RF)

Często, czytając zasady różnych diet, można dojść do wniosku, że zostały one stworzone dla gospodyń domowych mogących poświęcić większość swojego czasu na przyrządzanie posiłków zgodnych z daną dietą. Co ma zrobić człowiek, który większość dnia spędza w biurze, a powinien zjadać przeważnie pięć posiłków dziennie? Skąd brać dietetyczne jedzenie z dala od domu?

1. Jak schudnąć pracując przy biurku?

Na początek dokładnie sprawdź okoliczne restauracje, bary sałatkowe, sklepy spożywcze. Trzeba zorientować się, co można kupić na miejscu, a co trzeba będzie przynieść z domu. Można oczywiście połączyć jedno z drugim, np. w pracy trzymać musli, a rano kupować jogurt na drugie śniadanie, z którym będzie można je wymieszać.

Dieta bogata w składniki odżywcze
Dieta bogata w składniki odżywcze

Dietetycy są zgodni, że najlepszym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości składników odżywczych

zobacz galerię

Kup dobre, szczelne pojemniki plastikowe różnej wielkości służące do

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

przechowywania żywności . W takich pojemnikach możesz przynieść przygotowaną w domu sałatkę , kanapki z ciemnego pieczywa, owoce, pokrojone marchewki, ogórki. Przynoś ze sobą butelkę niegazowanej wody mineralnej .

Jeśli w biurze jest lodówka, możesz przynosić ze sobą wszystkie posiłki w oddzielnych pojemnikach. Jeśli nie ma, po niektóre trzeba będzie wyskoczyć do sklepu. Zwłaszcza latem uważaj na szybko psujące się produkty.

Jeśli spędzasz wiele godzin w pracy, przydatna będzie również mikrofalówka, w której szybko można podgrzać zakupiony lub przygotowany wcześniej w domu posiłek. Pamietaj jednak, że dwa obiady to za dużo! Jeśli jadasz obiad w pracy, wieczorem przygotuj jedynie lekką kolację, np. sałatkę z dodatkiem tuńczyka lub ,,warzywa na patelnię’’.

W pracy trudno czasem znaleźć czas na jedzenie, ale z drugiej strony powinno się jeść małe porcje. Jeśli przyniesiesz gotowe posiłki ze sobą, nie będzie to aż tak czasochłonne.

Powiedz współpracownikom, żeby w miarę możliwości nie kusili Cię słodyczami i odmawiaj konsekwentnie.

Nie doprowadzaj do wielkiego głodu pojawiającego się po powrocie z pracy – jeśli poświęcisz się i znajdziesz chwilę na małe posiłki w ciągu dnia, nie opróżnisz potem całej lodówki w domu. Przegryź kilka małych marchewek, zjedz owoc, mały jogurt lub kilka sztuk suszonych owocówregularne posiłki pomogą Ci utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i nie spowodują ,,wilczego apetytu’’.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze