Trwa ładowanie...

Nutridrink - objawy niedożywienia organizmu, zwiększenie masy ciała

Odżywczy nutridrink jest to wysokoenergetyczny, płynny preparat odżywczy. Nutridrink to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który zapewnia porcję niezbędnych witamin i składników odżywczych w niewielkiej objętości.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jaki wpływ ma dieta na przyjmowane leki?"

spis treści

Nutridrink jest używany w leczeniu niedożywienia organizmu. Może być jedynym źródłem pożywienia lub stanowić uzupełnienie diety.

1. Nutridrink - Objawy niedożywienia organizmu

Pojęcia „niedożywienie” używa się na określenie złożonego stanu klinicznego, który jest skutkiem przedłużonego niedoboru składników jakościowych, wchodzących w skład ważnych struktur regulujących metabolizm komórek, tkanek lub całego organizmu (głównie soli mineralnych, witamin, pierwiastków śladowych).

Istnieją dwie podstawowe postaci niedożywienia: ilościowe – utrata masy ciała, wychudzenie, wycieńczenie organizmu, jakościowe – niedobór poszczególnych składników jakościowych.

Objawami niedożywienia mogą być:

Niedobory żywności są szczególnie niebezpieczne u dzieci. Im szybciej organizm się rozwija, tym bardziej dotkliwe dla niego jest niedożywienie.

Nutridrink
Nutridrink

Nutridrink jest to wysokoenergetyczny, płynny preparat odżywczy. Nutridrink to dietetyczny środek spożywczy

zobacz galerię

Duże niedobry pokarmowe w okresie płodowym i zaraz po urodzeniu mogą zahamować rozwój fizyczny a także intelektualny dziecka w stosunku do prawidłowo odżywianych rówieśników.

2. Nutridrink - zwiększenie masy ciała

Preparat odżywczy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z niedowagą. Pomaga on bowiem w niedożywieniu powstałym z różnych przyczyn.

Nutridrink może być stosowany przez osoby z anoreksją, chorobami nowotworowymi czy różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego wpływającymi na wchłanianie substancji odżywczych.

Przeciwwskazaniami do przyjmowania preparatu wzmacniającego są następujące czynniki:

  • alergia na białko mleka krowiego,
  • galaktozemia – choroba genetyczna objawiająca się niemożnością przekształcenia galaktozy w glukozę,
  • niewydolność żołądkowo-jelitowa,
  • całkowita niedrożność jelit,
  • posocznica,
  • wiek poniżej 3 lat (ostrożne stosowanie nutridrinka zaleca się również w przypadku dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat),
  • podanie dożylne.

Stosowanie preparatu Nutridrink musi być uzgodnione z lekarzem lub dietetykiem. Jeśli preparat wzmacniający stanowi jedyne źródło pożywienia, to dobrze jest zmieniać jego smaki, by w ten sposób „urozmaicać” dietę.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Płyny Nutridrink dostępne są w smakach: nautralnym, czekoladowym, truskawkowym, waniliowym i owoców leśnych. Powinno się je pić lekko schłodzone. Jedno opakowanie nutridrinka kosztuje około 8 zł. Już po pierwszych kilku łykach ma się uczucie sytości.

Dr n. med. Aneta Kościołek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.