Trwa ładowanie...

Ziołolecznictwo w odchudzaniu

Avatar placeholder
28.02.2020 15:22
Ziołolecznictwo w odchudzaniu
Ziołolecznictwo w odchudzaniu (iStock)

Ziołolecznictwo oferuje nieocenioną pomoc w procesie skutecznego i długotrwałego odchudzania. Rośliny świetnie wspomagają proces oczyszczania i pozbywania się wody z organizmu, spalania tkanki tłuszczowej oraz hamowania apetytu. Aby ziołolecznictwo przyniosło oczekiwane efekty, należy pamiętać o właściwym trybie życia, czyli odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej.

Czytaj więcej

1. Etap 1: oczyszczanie organizmu

Proces pozbywania się wody z organizmu może być wspomagany przez wiele typów roślin. Niezaprzeczalną gwiazdą wśród nich jest ortosyfon, który dodatkowo jest bogatym źródłem antyoksydantów. Pozbycie się zalegającej w organizmie wody jest pierwszym krokiem na drodze do szczuplejszej sylwetki. Rośliny o właściwościach moczopędnych skutecznie pomagają wydalić z organizmu wszystkie zbędne płyny.

Drugim niezwykle istotnym skutkiem pozbycia się wody z organizmu jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Toksyny, naturalnie obecne w naszym organizmie, są szybciej wydalane przez nerki. Uwaga: podczas kuracji trzeba pić ok. 1,5 – 2 lirów wody dziennie, żeby nie zmęczyć za bardzo naszych nerek.

Zobacz film: "Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?"

Wśród roślin wspomagających oczyszczanie organizmu znajduje się jastrzębiec kosmaczek, który oprócz właściwości moczopędnych, ma również działanie ściągające i rozkurczowe. Także liście jesionu, dzięki dużej zawartości mannitolu, mają zastosowanie w procesie pozbywania się wody z organizmu oraz oczyszczania. Również bogaty w krzem skrzyp polny ma działanie moczopędne i, przede wszystkim, remineralizujące.

Według zaleceń medycyny naturalnej, oczyszczanie warto również wspomóc ananasem i papają. Łodyga ananasa zawiera bromelinę, która jest silnym środkiem przeciwzapalnym, a dodatkowo jest niezwykle skuteczna w walce z cellulitem, podobnie jak papaina, która znajduje się w owocach papai.

2. Etap 2: spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć, redukcji przyswajania tłuszczów sprzyja ekstrakt z bogatego we floretaninię glonu brunatnego Ascophyllum. Hamuje on działanie części enzymów odpowiedzialnych za trawienie tłuszczów, w konsekwencji część z nich nie jest już absorbowana przez organizm, lecz odrzucana. Nie należy jednak stosować tej kuracji dłużej niż trzy tygodnie. Również wytoki z winogron są cennym suplementem diety, który przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wspomaga walkę z cellulitem.

Dobrym sposobem na odchudzanie jest kofeina zawarta w guaranie, jak również katechina w połączeniu z kofeiną zawarta w zielonej herbacie. Pozwalają one walczyć z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w konkretnych miejscach. Kofeina często wchodzi również w skład kremów wyszczuplających.

Skuteczna w walce ze zbędną tkanką tłuszczową jest także skórka z pomarańczy, która zawiera olejki eteryczne i liczne substancje aktywne, które przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej.

3. Etap 3: hamowanie apetytu

Ostatnim etapem na drodze do osiągnięcia smukłej sylwetki jest zahamowanie nadmiernego apetytu. Żeby zrzucić zbędne kilogramy, w zasadzie nie ma innego wyjścia niż ograniczenie spożywanych kalorii. Dla osiągnięcia tego celu najczęściej stosuje się dwie substancje: pektynę zawartą w jabłkach, która blokuje tłuszcze w układzie trawiennym, oraz morszczyn, który pęcznieje w brzuchu i tym sposobem nie odczuwamy głodu.

Oczywiście, nie należy stosować wszystkich roślin naraz. Jest wiele skutecznych metod ich łączenia, aby odnaleźć te najlepsze i najskuteczniejsze w naszym wypadku sposoby na odchudzanie. Najlepiej poradzić się farmaceuty. I w żadnym wypadku nie wolno zapominać o równoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze