Trwa ładowanie...

Sumak - egzotyczna bomba przeciwutleniaczy (WIDEO)

Zobacz film: "Sumak - egzotyczna bomba przeciwutleniaczy"

Sumak to przyprawa wykorzystywana przede wszystkim w kuchni arabskiej. W skali ORAC (czyli skali oceniającej możliwość pochłaniania wolnych rodników tlenowych), znajduje się ona w samej czołówce. Sumak jest więc skarbnicą antyoksydantów. Sprawdź, jak spożywanie tej przyprawy może wpłynąć na organizm.

Sumak to egzotyczna bomba przeciwutleniaczy. To egzotyczna przyprawa popularna w kuchni arabskiej. Warto jednak włączyć ją do codziennego jadłospisu, ponieważ zawiera moc przeciwutleniaczy. A co za tym idzie redukuje stany zapalne. Choroby serca, osteoporoza, cukrzyca - to tylko niektóre choroby powiązane z powstaniem stanu zapalnego w organizmie.

Spożywanie sumaku może zmniejszyć ryzyko powstania stanu zapalnego i chorób z nim związanych. Zmniejsza ryzyko powstania infekcji. Sumak jest również źródłem witaminy C, która wzmacnia system odpornościowy, a przez to zapobiega rozwojowi infekcji, łagodzi również przebieg przeziębienia.

Działa antybakteryjnie, sumak hamuje rozwój szkodliwych bakterii w organizmie, może być bronią w walce z Salmonellą. Sprawdza się również jako naturalne antidotum na biegunkę. Reguluje poziom cukru we krwi, sumak pomaga regulować ilość cukru we krwi, dzięki właściwości redukowania poziomu insuliny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.