Trwa ładowanie...

Ma 104 lata i twierdzi, że dietetyczna cola jest kluczem do długowieczności

Theresa Rowley, mieszkająca w stanie Michigan, 1 stycznia skończyła 104 lat. Zapytana o sposób na długowieczność, udzieliła dość kontrowersyjnej odpowiedzi. Wyznała, że zawdzięcza wszystko piciu co najmniej jednej puszki dietetycznej coli każdego dnia.

Zobacz film: "Nie żyje najstarsza osoba świata. Miała 117 lat"

Napój pojawił się w 1982 roku w Illinois i od tego czasu pani Rowley stała się jego wielką fanką. Miała wtedy 68 lat i właśnie wtedy zaczęła pić dietetyczną colę. Twierdzi, że to po prostu jej ulubiony napój, który zawsze ma w swoim domu. Od wielu lat w każdą środę idzie na zakupy, żeby zaopatrzyć się w produkt.

Kobieta pije dietetyczną colę odkąd skończyła 68 lat
Kobieta pije dietetyczną colę odkąd skończyła 68 lat (WZZM)

Jednak jej entuzjazmu nie podzielają lekarze. Zdecydowanie nie zgadzają się, że napój rzeczywiście jest sposobem na długowieczność, ponieważ może przyczyniać się do otyłości, cukrzycy, udaru czy demencji. To, że jest dietetyczna wcale nie oznacza, że jest mniej szkodliwa. To produkt wysokoprzetworzony, przez co nie wpływa dobrze na ciało.

Badanie jasno mówią, że dorośli, którzy piją co najmniej jedną puszkę dziennie, są bardziej narażeni na udar mózgu czy demencję – odpowiedzialne są za to słodziki typu aspartam i sacharyna, które mają negatywny wpływ na nasze naczynia krwionośne.

To musisz wiedzieć:

Jak powiedziała pani Rowley dla kanału WZZM: ''Gdy skończyłam 100 lat, myślałam, że nie uda się więcej. Wtedy skończyłam 101 lat i nic się nie stało, a teraz mam 104 i nadal jestem''.

Specjaliści są zgododni - to nie dietetyczna cola, a gobre geny
Specjaliści są zgododni - to nie dietetyczna cola, a gobre geny (WZZM)

Specjaliści są zgodni, że taki wiek kobieta osiągnęła dzięki dobrym genom, a nie dietetycznej coli. Ojciec Theresy dożył 102 lat.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.