Trwa ładowanie...

Woda ananasowa na nadmiar płynów w organizmie. Prosty przepis

Woda anansowa reguluje poziom wody w organizmie
Woda anansowa reguluje poziom wody w organizmie (123rf)

Obrzęk i wrażenie ociężałości to objawy nadmiaru płynów w tkankach. Możemy wyeliminować ten problem, pijąc wodę ananasową, która ma właściwości moczopędne. Ponadto stymuluje układ limfatyczny do pracy. W rezultacie poziom wody w organizmie zostaje uregulowany.

spis treści

Naczynia krwionośne i limfatyczne są odpowiedzialne za filtrowanie nadmiaru płynów we krwi. Odprowadzają je do nerek, skąd zostają wydalone z organizmu. Jeśli ich praca ulegnie zaburzeniu, dochodzi do nagromadzenia się płynów w tkankach.

W efekcie rośnie ryzyko rozwoju chorób ze strony układu sercowo-naczyniowego. Ponadto borykamy się z cellulitem i dodatkowymi kilogramami, a nasze ręce i nogi są obrzęknięte. W tej sytuacji warto zacząć stosować naturalny lek — wodę ananasową.

Zobacz film: "Milion Pomysłów na Zdrowie - Nadmiar Wody"
Ananas - jak wpływa na zdrowie?
Ananas - jak wpływa na zdrowie? [8 zdjęć]

Ananas to owoc niemalże magiczny. Pięknie wygląda, zachwyca zapachem, a tego, kto go skosztuje smakiem

zobacz galerię

1. Przepis na wodę ananasową

Osoby, które borykają się z objawami nadmiaru płynów w organizmie, powinny pić wodę ze skórki ananasa. To jedna z najpopularniejszych form wykorzystania właściwości tego owocu. Łagodzi nieprzyjemne symptomy tej przypadłości.

Lista składników:

  • 1,5 l wody,
  • skórka z jednego ananasa,
  • szczypta cynamonu (opcjonalnie).

Sposób przygotowania:

Zaczynamy od obrania ananasa ze skórki. Następnie dokładnie ją myjemy pod bieżącą wodą, po czym kroimy na mniejsze kawałki. Wrzucamy je do garnka z wodą. Gotujemy na wolnym ogniu. Jeśli lubimy cynamon, możemy w tym momencie dodać szczyptę tej przyprawy (poprawi smak napoju).

Po tym, jak płyn zacznie wrzeć, gotujemy go jeszcze przez ok. 20 minut. Następnie odstawiamy napój do wystygnięcia. Będzie mętny, dlatego przed wypiciem należy go odcedzić. Należy przechowywać go w lodówce. Pamiętajmy, aby nie wyrzucać skórek z ananasa — możemy je powtórnie wykorzystać do przygotowania kolejnego naparu regulującego poziom płynów w organizmie.

Napój ten trzeba pić regularnie, najlepiej jedną szklankę dziennie — rano (na czczo) i przed obiadem. Kuracja powinna trwać dwa tygodnie, po czym trzeba zrobić 7 dni przerwy. Po upływie tego czasu możemy ją powtórzyć. Różnicę powinniśmy poczuć już po kilku dniach. Woda ananasowa to napój naturalny, więc nie wywołuje skutków ubocznych.

Przeczytaj także

2. Właściwości wody ananasowej

Napój ten jest bogaty w witaminy i składniki mineralne. Dostarcza witamin A, C, K i z grupy B, a także wapnia, magnezu, sodu i potasu. Jest niskokaloryczny, bogaty w błonnik i fitosterole.

Jego podstawowy składnik — ananas — to jeden z najsilniejszych diuretyków. Pobudza układ limfatyczny do usuwania z organizmu szkodliwych substancji i nagromadzonych płynów. W rezultacie poprawie ulega ogólny stan zdrowia. To wynik m.in. obecności w jego składzie bromeliny o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym.

Pozostałe prozdrowotne właściwości wody ananasowej:

  • poprawia perystaltykę jelit i przeciwdziała zaparciom,
  • wzmacnia układ odpornościowy (warto ją pić w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania na przeziębienie i grypę),
  • pomaga kontrolować masę ciała (wspomaga metabolizm),
  • naturalnie obniża poziom cholesterolu we krwi,
  • usprawnia krążenie.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze