Trwa ładowanie...

Filet z piersi kurczaka wycofany ze sprzedaży. W produkcie Biedronki wykryto niebezpieczną bakterię

W wyniku działań inspekcji weterynaryjnej wstrzymano sprzedaż partii fileta z piersi kurczaka. Wszystko dlatego, że w mięsie wykryto bakterię Salmonelli Enteritidis.

spis treści

1. W filetach z kurczaka wykryto bakterię Salmonelii

GIS wycofał ze sprzedaży jedną partię fileta z piersi kurczaka marki Kraina Mięs, po tym jak wykryto w nim niebezpieczną dla zdrowia bakterię Salmonelli Enteritidis.

Zobacz film: "Matka przestrzega przed niebezpiecznym wyzwaniem"

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

2. Nie należy spożywać wycofanego produktu

Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel Biedronki) zablokowała sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

Jak czytamy na stronie GIS, dnia 23.11.2021 r. wydano decyzję administracyjną zobowiązującą Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex Sp. z o.o., ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, WNI 04033902 do wycofania przedmiotowej partii produktu z rynku, jej zablokowania oraz zakazano używania do produkcji innych środków spożywczych lub wprowadzania do obrotu. Z kolei 23.11.2021 r. pisemnie zobowiązano zakład do podjęcia działań w celu określenia przyczyn wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis w tym produkcie, do przeglądu procedur nadzoru nad dostawcami oraz przeglądu procedur mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych w celu zapobieżenia zanieczyszczeniom krzyżowym produktów.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Świeży filet z piersi kurczaka MAP

Numer partii: 793921

Termin przydatności do spożycia: 01.12.2021

Producent: Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o., ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, weterynaryjny numer identyfikacyjny 04033902

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

GIS ostrzega, że nie powinno się spożywać produktów z partii objętej komunikatem, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki termicznej. Jeśli u kogoś wystąpią objawy zatrucia pokarmowego po zjedzeniu fileta z piersi kurczaka, to należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Wycofano ze sprzedaży fileta z piersi  kurczaka. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię
Wycofano ze sprzedaży fileta z piersi kurczaka. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię (East News)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.